Microsoft Office 2013 w wersji Click to Run -> jak dostać MSI?

Mam pytanie odnośnie MS Office 2013 dla Użytkowników Domowych i Uczniów oraz dla Użytkowników Domowych i Małych Firm.

 

Domyślnie kupuje się do klucz produktu i nośnik pobiera z internetu. Niestety to pobierane z internetu to wersja Click to Run, a nie klasyczny instalator MSI. Wiąże się z tym niekompatybilność z kilkoma programami, będącymi wtyczkami dla MSO. Do tego jeszcze z tego co widzę to na 64-bitowym OS-ie i tak instalowane są 32-bitowe wersje softu.

 

Pytanie więc - czy da się pobrać z sieci normalny instalator (MSI) dla tych wersji?

Tu znalazłem odpowiedź na podobne pytanie:

http://office.microsoft.com/en-001/excel-help/click-to-run-switch-to-using-an-msi-based-office-edition-HA101850538.aspx

ale dotyczy ono wersji 2010.

Na razie na koncie Microsoft nie widzę przypisanych licencji, mam nadzieję, że się pojawią i zweryfikuję zalinkowaną wyżej poradę.

 

Sprawa jest poważna, bo być może naraziłem kogoś na całkiem niemałe wydatki na zakup niepełnowartościowego produktu (niestety ale wersje Click to Run w pewnym sensie są niepełnowartościowe), no i niestety będę musiał te błędy naprawić, co mnie konkretnie trzepnie po kieszeni… O Click to Run czytałem kiedyś, ale nawet mi przez myśl nie przyszło, że te ściągane od MS obrazy to nie są klasyczne obrazy płyt…

 

Doradźcie coś.

Niestety, nie spotkałem się z instalatorem w postaci MSI. Natomiast przy wdrażaniu O365, posiłkuję się tym, co podaje TechNet i ten wpis:

http://blogs.technet.com/b/odsupport/archive/2013/06/19/using-the-office-deployment-tool.aspx

Co do 32 bitowości Office, to jest to wysoce zalecana wersja właśnie ze względu na problemy z kompatybilnością wtyczek

Zupełnie nie pomyślałem robiąc te zakupy, bo w pracy mam licencje grupowe i tu nie ma problemu ze standardowym instalatorem.

 

“Problem” bitowości już rozwiązałem - okazało się, że po prostu trzeba odpalić plik setup64, bo kliknięcie na setup (w głównym folderze z instalką) domyślnie uruchamia instalator 32-bitowy. Natomiast kłopotu z CtR nie mogę na razie rozwiązać - jeszcze mi się nie pojawiły żadne informacje o licencji na koncie MS, może tam rzeczywiście będzie link do klasycznego nośnika…