Microsoft Office Dla Użytkowników Domowych, 2 kompy na raz?

Witam,

mam zainstalowanego u siebie na komputerze Microsoft Office 2007 Dla Użytkowników Domowych. Zastanawiam czy mogę zainstalować go jeszcze na komputerze taty? Czy to legalne?

Przeczytaj licencję i się dowiesz. Wydaje mi się, że office 2007 home&student jest tylko w wersji na 3 stanowiska i inaczej nie jest sprzedawany. Dla pewności spójrz na pudełko czy jest tam napisane czy ten Twój office jest na 3 stanowiska lub jedno.

Ale ja jestem cwany… :lol: Na pudełku jest napisane, że dla 3 komputerów osobistych. Dzięki! Temat zamknięty.

Licencja obejmuje 3 komputery. Nie można używać w celach komercyjnych (zarobkowych).

Czy na komputerze taty wolno, zależy czyj to komputer i w jakich celach używany. Jeśli jest kupiony na firmę, to raczej nie.

Z Worda do celów prywatnych można korzystać, nawet jeśli zainstalowany jest na komputerze firmowym. Gorzej z udowodnieniem, do jakiego celu się go wykorzystuje.

@Kpc1

Z opisu licencji wynika, że na firmowym komputerze nie można zainstalować wersji Home&Student.

Oto fragment EULA do tego produktu:

@goldmir

Możesz zainstalować na trzech stanowiskach pod warunkiem, że wszyscy użytkownicy mieszkają pod jednym dachem.

Rozumiem, myślę, że temat można zamknąć. Wszystkim dziękuję za udział i pozdrawiam!