Microsoft office którą wersję programu wybrać

Istnieje wiele wersji programu microsoft office natomiast mi się rozchodzi o to że dużo arkuszy wypełniam oraz wiele plików tekstowych i wgrywam na pendrive chodzi mi o to żeby nie bylo w innych komputerach problemu z otwarciem tego pliku.

Najnowszą. Formaty z “x” na końcu (.docx, .xlsx, …) są już standardem, obsługiwane są przez office 2007 w górę. Po dograniu paczki zgodności są obsługiwane przez office 2000 w górę (nie jestem pewien co do '97).

 

edit. Oczywiście każda wersja office ma możliwość zapisu i odczytu w starych formatach, które współpracują ze starszymi wersjami (poniżej 2007 i bez doinstalowanej poprawki).

Office 2010 lub 2013.

Wiele zależy, co za oprogramowanie jest na tych innych komputerach - jeśli na jakimś nie ma pakietu Office, możesz pobrać i zainstalować darmowy Excel Viewer: http://www.dobreprogramy.pl/Excel-Viewer,Program,Windows,12201.html

2013 w przeglądarce masz nawet Office online do większości zadań zupełnie wystarczy

Jeżeli masz obawy czy Twoje pliki zostaną odczytane na innych komputerach, zawsze zapisuj kopię w trybie zgodności i przesyłaj obie wersje.