Microsoft Office Outlook 2013 - brak synchronizacji IMAP

Dzień dobry.

Nie wiem czy jestem jedyną osobą z takim problemem w Polsce, ale naczytałem się na forach zagranicznych o poważnym błędzie w konfiguracji IMAP w MS Outlook 2013.

Problem polega na braku synchronizacji folderu głównego “Skrzynka odbiorcza”. Po odebraniu wiadomości z serwera.

Folder główny jest pusty lub są znikome wiadomości, a foldery podrzędne synchronizują się normalnie.

Obejściem tego problemu jest mała zmiana w ustawieniach zaawansowanych konta skrzynki pocztowej IMAP

 

Opcje zaawansowane konta:

post-92792-0-57195200-1403592209_thumb.j

 

W odpowiednim polu Ścieżka folderu głównego: należy wpisać nazwę folderu głównego, czyli Skrzynka odbiorcza

post-92792-0-90514000-1403592255_thumb.j

 

Niestety obejście tego problemu nie powoduje jego całkowitego rozwiązania.

Wiadomości wpływają do skrzynki odbiorczej normalnie, lecz znikają z pola widzenia wiadomości podrzędne, czyli foldery.

Niestety Microsoft mimo wielu aktualizacji, do dnia dziś nie naprawił tego błędu.

Jak będę miał więcej informacji to napiszę.

 

Pozdrawiam.

Tak, jest taki problem i te ustawienia co podałeś zawsze u mnie działały… Ja zawsze robię z tego: http://www.msoutlook.info/question/736

Spróbuj zamiast skrzynka odbiorcza wpisać ‘Inbox’, może w ten sposób będzie widział poprawnie.