Microsoft Office Standard 2013 x64 - problem

Witam serdecznie

Sam sobie zrobiłem psikusa i kurczaki nie potrafię tego odkręcić.

Posiadam oryginalnego Office’a 2013 Standard w wersji x64 i przypadkowo - (nawet ciężko mi wywnioskować co, jak i kiedy) przestawiłem sobie albo w samym systemie albo w pakiecie Office.

Problem jest taki że np. w Excelu normalnym zachowaniem jest że po wciśnięciu Enter zaznaczenie czy też “kursor” przeskakuje do komórki niżej - u mnie przechodzi dokładnie jak tab do kolejnej komórki po prawej stronie.

Albo kiedy robimy sobie np kolumnę z numerami i nie chcemy ręcznie wpisywać 1000000000 cyfr tylko zaznaczamy pierwszą i za kropeczkę (kwadracik) ściągamy w dół do właściwej komórki i mamy opcje auto uzupełnienia albo wypełnienia serią numerów a ja cholipcia nie mogę tego właśnie zrobić :frowning:

Inna ciekawostka - wcześniej np kiedy w kilku komórkach wpisałem to samo słowo czy wyraz powiedzmy komputer to po przejściu do kolejnej pustej komórki i wpisaniu pierwszych kilku liter np. komp - reszta się podpowiadała - teraz nie :frowning:

Powiem szczerze nie bardzo wiem co mogłem schrzanić - reinstalacja softu nie pomaga więc szczerze nie mam pojęcia co to - proszę o pomoc jeśli ktoś z Was spotkał się z podobnym tematem

Mój OS:

Windows 10 Pro x64 PL
Procesor: INTEL Core i7-3612QM
12GB Ram
Dysk: 240GB SSD + 1 TB SATA
Grafika: INTEL HD 4000 + NVIDIA GeForce GT 720M

Mam po angielsku: w ustawieniach w ‘Advanced’ na górze (Editing Options): ‘After pressing Enter, move selection(…)’. U mnie jest ‘down’ :wink:
Autouzupełnianie: https://support.office.com/pl-pl/article/automatyczne-wypełnianie-danych-w-komórkach-arkusza-74e31bdd-d993-45da-aa82-35a236c5b5db

1 polubienie

Ja co prawda w tej chwili mam Office 2010 ale to chyba mało istotne.
Przycisk główny - opcje programu Exceel - zaawansowane. Tam znajdziesz odpowiedź na większość swoich pytań.
Np przechodzenie kursora do sąsiedniej komórki (prawo , dół, góra, lewo) to przestawiałem sobie w opcjach zaawansowanych nawet 10 czy 15 lat temu w Office 97.

Rewelacja :slight_smile: dziękuję serdecznie - dobrze gada… polać mu trzeba :beer: