Microsoft Office Starter - używanie w małej firmie

Nie pozwala

http://oem.microsoft.com/script/content … eid=566196

“Pakiet Office Starter 2010 jest dostępny tylko na nowych komputerach w połączeniu z wstępnie załadowanymi pakietami Office 2010 i przeznaczony do użytku domowego dla klientów, którzy nie są przygotowani na zakup pełnej wersji pakietu Office 2010. Użytkownicy mogą w łatwy sposób uaktualnić oprogramowanie do pełnej wersji pakietu Office 2010 w dowolnej chwili.”

A ja bym powiedział że pozwala w samejlicenci Offica nigdzie nie ma że tylko i wyłącznie użytek niekomercyjny. Bo tak to sie winno nazywać nawet jak uruchomisz samego startera nigdzie nie ma takiej notki tak jak to było w przypadku i jest Home and Student. Więc kto udowodni że nie można? To że starter jest tylko i wyłącznie z nowymi koputereami to prawda.

Z tego tekstu wcale nie wynika wykluczenie Office Starter z użytku komercyjnego. Wręcz przeciwnie: Microsoft ostrzega o ograniczeniach tej wersji ale zachęca do jej użytkowania zamiast bezpłatnych produktów konkurencji.

Na stronach Microsoftu jedyną wersją wykluczoną z użytku komercyjnego jest Microsoft Office 2010 dla Użytkowników Domowych i Uczniów więc moim zdaniem Office Starter może być spokojnie używany w firmach ale pod warunkiem zaakceptowania jego ograniczeń. Wersja ta daje jednak możliwość tańszego uaktualnienia do pełnej wersji Office 2010 za pomocą karty klucza.

:roll:

Określenie “użytek domowy” wyraźnie precyzuje do kogo skierowana jest oferta

Przed chwilą wykonałem telefon na infolinię Microsoftu (0 801 802 000) i otrzymałem informację iż Office Starter może być całkowicie legalnie używany tak przez użytkowników domowych jak i firmy - nie ma żadnych ograniczeń licencyjnych ani wykluczeń w przypadku użycia w celach komercyjnych.

:roll:

jest ograniczenie komercyjne, nie wolno użytkować w celach hostingowych idąc za EULA office starter

a użytek komercyjny jest dozwolony