Microsoft Office Word 2010 brak możliwości pisania

Z góry przepraszam, jeśli już ktoś zgłaszał taki problem, ale naprawdę nie mam czasu, żeby przeszukać całe forum. Jeśli w tym wypadku ktoś byłby w posiadaniu linku do rozwiązania problemu, byłabym bardzo wdzięczna.

Problem występuje tylko w Wordzie, więc to możliwe, że gdzieś w ustawieniach to zmiany będzie, ale nie wiem. Ogólnie, po uruchomieniu Worda, nowego, niezapisanego  dokumentu, nie pojawia się migający kursor wskazujący na możliwość pisania. Owa możliwość jednak istnieje, ale po wpisaniu chociaż jednego znaku, automatycznie uruchamia się opcja “Pokaż wszystko”, czyli spacje są kropkami, nowy akapit znakiem ¶ itd. Po odznaczeniu tej opcji, niby działa, bo kursor znów miga, ale kliknięcie na pole tekstowe zaznacza część napisanego tekstu i nie da się go odznaczyć (po usunięciu zaznaczonego tekstu, bądź nadpisaniu go inną literą, po ponownym kliknięciu w pole tekstowe zaznacza dalszy tekst).

W dokumentach już istniejących ten problem nie występuje, kursor jest cały czas i można normalnie pisać tekst, nie dzieje się nic z rzeczy opisanych powyżej.

Spróbuj wgrać sp2 http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Office-2010-Service-Pack-2,Program,Windows,42884.html

Nic to nie dało, problem nie ustąpił.

Można spróbować opcji naprawy pakietu Office.

Jak nie pomoże to reinstalacja powinna rozwiązać problem.

Ani naprawienie pakietu nie pomogło, ani reinstalacja.