Microsoft Office2010 - wykonanie formuły,błąd z brakiem zasobów

Witam! Mam pewien problem z programem MS excel 2010. Chodzi o to ze jak chce wyciągnąć min. i max. z kolumn to program mi wywala komunikat " Brak zasobów programu excel podczas proby obliczenia jednej lub większej ilości formuł. W wyniku tego formuły nie został oszacowane.". Cały czas pojawia mi się ten komunikat podczas wykonywanai zadania maturalnego z informatyki. Zna ktoś rozwiązanie problem? Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Piotrek172, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Ile twój pc’t ma ramu ? Spróbuj zaznaczyć mniejszą ilość komórek.

2gb  a komórek nie byl wiecej niż jakieś 3/4k

No ale np jak mam zadanie maturalne to na maturze mam to samo zrobić. Udało mi się zrobić 3 z 4 podpunktów i excel zaczał świrować.

nie odwołujesz się przypadkiem rekurencyjnie ? Np:

A1 -> =B1

B1 -> =A1

Można jaśniej? Chodzi ci o pisanie formuł w poziomie ? Tak ale zajmują 2 wiersze po 10 komórkowe

Chodzi mi o wzajemne odwoływanie się do komórek.

Mp w a1 chcesz coś z b1 a w b1 coś z a1

 

Prześlij ten arkusz np na skydrive będzie szybciej :stuck_out_tongue:

http://www.speedyshare.com/vSeCy/Zeszyt1.xlsx

Jednak ilość danych przerasta urządzenia. Warto by pomyśleć o zrobieniu zadaniu w access’ie. Jeśli upierasz się przy excelu wyłącz w opcjach w zakładce formuły automatyczne obliczanie. Przeliczasz F9, lub podczas zapisu.

Hej,

Problemem nie są formuły max czy minimum, a formuły średnia oraz dominanta. Tam masz podane zakresy całych kolumn, więc trochę Excel do przeszukania ma, tym bardziej że plik zapisany jest w formacie xlsx, który zawierać może ponad milion wierszy. Jeśli zmienisz zakres z używanego A:A na A1:A5000 spokojnie Excel wszystko policzy. Same wrzucenie dominanty w poniższej formie skutecznie zawiesi arkusz,

=WYST.NAJCZĘŚCIEJ(B:M)

podczas gdy formuła:

=WYST.NAJCZĘŚCIEJ(B1:M5000)

zostanie policzona praktycznie w ułamku sekundy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No dzięki, tylko dziwi mnie to ze w szkole działa to bez szwanku a tam są slabsze kompy od mojego i nauczyciel tłumaczy że to liczy do białego miejsca a tutaj dziwne ze tak się nie dzieje

Hej,

 

Wygląda na to, że dominanta tak tego nie liczy - a przynajmniej nie w Office’ie 2007 i 2010. Reszta formuł może zostać z zakresami A:A i nie będzie problemu. Zresztą sprawdziłem poszerzenie zakresu. O ile formuła =WYST.NAJCZĘŚCIEJ(B1:M5000) liczy się błyskawicznie, tak zwiększenie rzędu wartości o jedno dodatkowe zero - czyli formuła =WYST.NAJCZĘŚCIEJ(B1:M50000) - wylicza się na Excelu 2007 SP3 już około 5 sekund na komputerze z procesorem C2D 2GHz. Formuła musi więc śledzić też puste komórki.

Pozdrawiam,

Dimatheus