Microsoft Outlook a licencja Microsoft Office

Nie używam w ogóle pakietu Microsoft Office, ale siostra używa na Windows 7 programu pocztowego wchodzącego w skład Microsoft Office Professional Plus 2010 i dostaje przy otwarciu taki komunikat:
“Ta kopia pakietu Microsoft Office nie jest aktywowana. Liczba pozostałych dni do aktywowania 29.”
Czy po tym terminie będzie mogła nadal korzystać z programu pocztowego (w jakiejś zredukowanej formie), czy w ogóle nie będzie do niego dostępu?
Office był zainstalowany wraz z Windows 7, który jest aktywowany.
Wiem, że Outlook jest dostępny na stronie outloock.com jednak jej zależy na programie a nie wersji webowej.

Czyżby taka zachęta do kupna?

Ja do XP miałem preinstalowany Office 2007 - padł chyba po kilkunastu uruchomieniach (niby taką blokadę też mogą użyć zamiast dni).


Musisz jej wytłumaczyć że to trial jest i nie obejmuje go licencja Windowsa.

Czyli po tym terminie zostanie całkiem zablokowany dostęp do programu pocztowego?
Czy tylko jakieś jego funkcje zostaną zablokowane, bo kiedyś używałem pakietu Windows Live Essentials i po wygaśnięciu triala, mogłem nadal go używać, tylko z ograniczonymi funkcjami.

Windows Live Essentials miał darmowego klienta pocztowego “Windows Live Mail” a przynajmniej ostatnie 16 wydanie?

Sam już nie pamiętam, czy chodziło o WLE, czy faktycznie o pakiet Office, ale pamiętam, że po trialu pisało w jakimś programie, że po prostu mogę go dalej używać, jedynie z ograniczonymi funkcjami…więc myślę, że może ten program pocztowy outlook też będzie można nadal w podstawowej wersji używać.
Przydałby się ktoś, kto bardziej się orientuje jak to jest.

Na 100% pewny nie jestem, ale jeszcze nie spotkałem nic związanego z MS Office, co by działało po zakończeniu triala (bez cracków). Zatem raczej po upływie tego terminu program będzie żądał aktywacji, a po wybraniu jej anulowania, czy jak tam się to nazywa, program od razu będzie zamykany.

1 polubienie

Hej,

Program nie będzie działał w ogóle. Pojawi się komunikat o upłynięciu terminu na aktywację i nie będzie możliwe kliknięcie żadnego elementu w oknie programu poza jego minimalizacja bądź zamknięciem okna. Przerabiałem to kilka dni temu u sąsiadki, która miała triala Office-a 2016. Po uruchomieniu nie dało się w nic w Wird-zie i w Excelu kliknąć. Przyszła więc z problemem i powiedziała, że klawiatura jej nie działa. :smiley:

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

W ogóle coś się całkowicie wyłożył cały pakiet, bo jak klikam na zmień klucz produktu - to daje info o błędzie, czyli nawet oryginalnym kluczem nic nie dałoby się zrobić.
kod błędu: 0xc004f074
Trzeba go odinstalować i tyle po nim, niestety.

Najgorzej jak ważna poczta pobrana po POP3, z serwera zniknęła (niby usuwają się te co trafią do kosza by minimalizować straty).

Pocztę możesz odzyskać z pliku, w którym ją Outlook przechowuje, a potem przenieść np. do Thunderbirda, więc super tragedii nie ma.

Outlook przestanie się uruchamiać.
Poza zakupem licencji (co jest dość oczywiste) można przejść na darmowy program pocztowy.
Ja przyzwyczaiłem się do Outlooka, ale gdybym musiał wybrać coś darmowego, to pewnie też patrzyłbym w stronę Thunderbirda.

Gdy nie korzysta się z IMAP, to domyślne ustawienie właśnie takie jest. Ja preferuję POP3, ale ze zmienioną domyślną konfiguracją tak, aby nie usuwał wiadomości z serwera (lub usuwał po usunięciu z Elementów usuniętych").

image

1 polubienie