Microsoft Power Point 2003 i 2007

Witam.

Mam zrobić prezentację do szkoły w PP. W domu mam wersję 2007 a w szkole 2003. Aby otworzyć plik zrobiony w nowszej wersji (czyli 2007) wystarczy wybrać specjalną opcję przy zapisie. Ale przypuśćmy, że w PP 2007 jest opcja Cień tekstu , a w 2003 jej nie ma. I co teraz - chociaż, że zapisałem prezentację zrobioną w PP 2007, która jest zgodna z PP 2003, to skoro tej opcji nie ma w 2003, to 2003 wyświetli cień za tekstem ?

PS. (Chyba wiecie o co mi chodzi ^.^)…

no jeśli danej opcji nie ma w PP2003 to nie wyświetli ci się jak zapiszesz w formacie 2003

Ale sie nie pomyl przy zapisie

A zapisanie prezentacji jako “pokaz programu power point” nie rozwiąże problemu. Masz też opcje spakuj na dysk, czemu jej nie użyjesz ?

Możesz jeszcze poprosić w szkole, żeby zainstalowali na szkolnych komputerach to:

Pakiet zgodności formatu plików pakietu Microsoft Office dla programów Word, Excel i PowerPoint 2007

Musze jeszcze dodać, że opcja “spakuj na dysk” jest w twoim przypadku niezwykle pomocna, a to dlatego, gdyż zapisując w ten sposób prezentacje np. do lokalnego foldera zyskujesz całkowitą niezależność tzn. w folderze oprócz pliku z prezentacją będziesz mieć jeszcze pptviewer2007, w takim przypadku nie będziesz mieć żadnego problemu z odczytem.

Gdzie jest ta opcja “spakuj na dysk” i co to w ogóle jest bo prawdę mówiąc nigdy się jeszcze z tym nie spotkałem… #-o

Quentin , w lewym górnym rogu ekranu klikasz na ikonę mso, otwiera się menu główne aplikacji, z którego wybierasz “publikuj” a następnie “spakuj na dysk CD”. W kolejnym oknie wybierasz gdzie ma być zapisana prezentacja czy na CD czy do foldera oraz czy ma być dołączony do niej pptview2007.

rokko , czyli moją prezentację wsadzę razem z tym plikiem pptview2007 na dysk CD, a potem gdy otworzę to na kompie w szkole gdzie jest Power Point 2003, będę mógł skorzystać z tych opcji (edytując prezentację), które są w PP 2007 czy nie będzie tylko problemów z odczytem :?:

Power Point Viewer służy wyłącznie do odczytu prezentacji. Jeżeli będziesz chciał edytować to musisz mieć MSO2007 zainstalowane na danym kompie.

Jeżeli już chcesz mieć możliwość edycji to zrób tak jak wcześniej było, tzn zapisz prezentację w formacie zgodnym z PP2003.

Aha, dzięki wielkie :slight_smile: