Microsoft PowerPoint 2007 na windows7


(Michal1003g) #1

A więc posiadam windows 7 , robię prezentację na microsoft powerpoint 2007

chodzi mi oto ze np. mam 2 slajd spis treści i jest w punktach wymienione co jest w prezentacji i w mojej prezentacji musi być tak ze jak wcisnę np. w punkt1 w spisie treści. "Ala ma psa" to żeby po wciśnięciu pojawiły się inf. dotyczące "Ala ma psa" a i jeszcze jak zrobić ze jak wcisnę w slajdzie"Ala ma psa" przycisk powrót to żeby mi powróciło do spisu treści. Najlepiej jak byście podali mi link do poradnika na youtubie czy coś bo nic nie mogę znaleźć na ten temat.


(marcin82) #2

Zajrzyj tutaj:

http://office.microsoft.com/pl-pl/power … 92898.aspx .


(Michal1003g) #3

Próbowałem wiele razy i wraz nie mogłem


#4

michal1003g , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(qmate) #5

Nie wiem czy tak jest w wersji 2007, ale spróbuj tak:

W gotowym spisie treści zaznacz jeden z podpunktów np. 1. Ala ma psa, potem kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję hiperłącze. W okienku, które wyskoczy wybierz z lewej opcję “Miejsce w tym dokumencie” i wskaż slajd, który ma zostać wyświetlony po kliknięciu w spisie treści właśnie podpunktu 1. Ala na psa.

A jak powrócić potem do spisu treści? Zrób to podobną metodą, tzn. na slajdzie Ala ma psa wstaw gdzieś napis powrót albo jakąś strzałkę czy inny kształt, kliknij na nim prawym przyciskiem myszy > hiperłącze i dalej wskaż, że po kliknięciu napisu powrót ma wrócić do slajdu ze spisem treści.

PS. Nie wiem czy w Office 2010 opcję Hiperłącze znajdziesz pod prawym przyciskiem myszy, jeśli nie to szukaj gdzieś na wstążce.


(Michal1003g) #6

Dziękuję kurde naprawdę dziękuję ,działa ten sposób !!

Tylko po wybraniu w spisie treści tego działu nie umiem zrobić tak żeby był powrót ,ale i tak dziękuję


(qmate) #7

Jeśli po omówieniu danego slajdu (niech będzie slajd trzeci pod tytułem “Ala ma psa”) chcesz przejść z powrotem do spisu treści, to na tym slajdzie (slajdzie trzecim “Ala ma psa”) wstawiasz gdzieś napis, obrazek, kształt i robisz go jako hiperłącze do slajdu ze spisem treści.

Może nie wiesz jak wstawić napis powrót albo strzałeczkę do spisu treści? Na wstążce masz pewnie zakładkę wstawianie i tam powinno być Pole tekstowe albo Kształty. I jak już wstawisz Pole tekstowe (wpiszesz w nim “Powrót”) lub Kształt (np. strzałkę) to klikasz na nim prawym przyciskiem myszy i wybierasz Hiperłącze i wybierasz, że ma przenosić do slajdu ze spisem treści (przypuszczam, że to drugi slajd).

Możesz poczytac też:

http://office.microsoft.com/pl-pl/word- … 79394.aspx

http://office.microsoft.com/pl-pl/power … 9.aspx#BM2


(Michal1003g) #8

AA okey rozumiem :smiley: jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc

A i jeszcze chciałbym się dowiedzieć jak dodać taki efekt bicia brawa jak w tym filmie ,zaczyna się to o czym mówię w 0:51 minucie ,jak dodać te ręce i dzwięk to mnie interesuje jeszcze i liczę na was