Microsoft Premonition - Przewidywanie epidemii, tak jak przewiduje się pogodę

Przewidywanie epidemii, tak jak przewiduje się pogodę. jak Microsoft Premonition może pomóc w globalnej walce z epidemiami chorób

https://news.microsoft.com/innovation-stories/microsoft-premonition/?li

„Jaka jest pogoda na zewnątrz?”

To proste pytanie, nad którym nie zastanawiamy się dwa razy. Nasi inteligentni asystenci, telefony lub proste wyszukiwanie w Internecie mogą na nie odpowiedzieć. Ale tak naprawdę potrzeba globalnej sieci czujników stacji pogodowych, zaawansowanej analizy danych i nowoczesnych superkomputerów, aby dokonać tych prognoz.

Microsoft Premonition zrobi to samo, jeśli chodzi o przewidywanie rozmieszczenia i ewolucji drobnoustrojów, wirusów i zwierząt przenoszących choroby w biomie Ziemi lub życiu wokół nas. Gdyby biom mógł być monitorowany tak, jak pogoda, patogeny środowiskowe mogą być wykrywane wcześniej zanim spowodują duże epidemie.

(tłumaczenie automatyczne)

Jeżeli chodzi o moje zdanie, to świetna idea, początek czegoś nowego co stanie się tak naturalne jak prognoza pogody. Wcalenie nie patrzę pod kątem dyskusyjnego koronawirusa. Dla przykładu same komary potrafią przenosić masę chorób. Nie wspomnę już o tym ile tracimy ze swojego potencjału w okresie przeziębień, gdy nasz organizm zamiast działać na 100%, to jest przygaszony i walczy z infekcjami o których nawet nie wiemy. Oczywiście to dopiero początek, dopiero się takiej idei przyglądamy.

Jest jeszcze wiele do zrozumienia, np dlaczego pojawiają się warunki korzystne ku temu, żeby infekcja dostała się do organizmu. A może należy też zapytać czy infekcja odgrywa jakąś ważną rolę? Np daje nam zwolnienie i chwilę wytchnienia od pracy :wink: