Microsoft przy upgrade z7 do 8 sprzedał mi x32 zamiast x64

Witam.

Mam oto taki problem, skorzystałem z promocji upgrade windowsa 7 do wersji 8 PRO. Cała procedurę przeprowadziłem z komputera który był objęty promocją. Komputer objęty promocją posiadał w dniu zakupu Windows 7 Home Premium PL x64.

Po przeprowadzeniu całej transakcji asystent upgrad-u pobrał mi na komputer instalkę Windowsa 8Pro z której to instalki miała być przeprowadzona instalacja systemu i możliwość nagrania systemu w formie iso na płytę w razie konieczności reinstalacji systemu w przyszłości. i tu pojawia się problem bo asystent upgradu pobrał ze strony microsoftu windowsa 8 pro EN x32.

Mój komputer ma 8gb pamieci ram której system w wersji x32 nie obsłuży. Co mogę teraz z tym zrobić ?? czy można napisać reklamację do microsoftu w takiej sprawie ? jak tak to gdzie ?? bo ani architektura systemu ani wersja jezykowa się nie zgadza z tą z wersji z której robiłem upgrade.

Sprawdź jak się włącza PAE.

A czytałeś dokładnie co pobierasz, co instalujesz, jaką “umowę” akceptujesz?

W sumie jeśli to umowa na odległość, możesz ją “zerwać” w terminie 10 dni od jej podpisania…

@ra-v - o PAE krążą już niemal legendy, niekiedy potrafi nachrzanić w komputerze, lepiej nie kombinować.

@topic - sprawdź dokładnie, czy nie było może wyboru wersji systemu, bo możliwe, że coś przeoczyłeś.

Z tego co się orientuję to klucz można używać do wersji x86 i x64, Ściągnij sobie instalkę x64 i użyj klucza, który dostałeś.

wystarczy przeinstalować windowsa na 64x licencja obejmuje obie wersję

widać ze wypowiadają się osoby które nie miały do czynienia z takim upgrade… upgrade wyglądał tak: na adres mailowy dostałem linka od microshitu z asystentem upgradu, po pobraniu i uruchomieniu asystenta uruchomiło się automatyczne sprawdzanie komputera czy wszystkie devajsy są kompatybilne co do sterowników , po sprawdzeniu wyskoczyła lista urządzeń , co do których nie ma sterowników wbudowanych w instalacje systemu, następnie klikamy dalej, i jest cena za upgrade i okienko do wpisnia kodu promocyjnego który obniża cenę, do wyboru było tylko czy chce system w wersji elektronicznej sciagany na komputer czy wersję na płycie dvd, bądz obie wersje. Po zapłaceniu PayPal-em rospoczeła się procedura downloadu systemu na komputer. Nie było zadnej możliwości wyboru architektury ani wersji językowej. Myslę nad napisaniem reklmacji do microsoftu a jak oni mi nic nie poradzą to zasysam wersję x64 PL z sieci i mam to w 4 literach.

edit: może jakieś pewne żródło macie skąd to pobrać ??

PAE guzik daje. System co prawda odczyta ile jest RAMu, ale i tak nadal tego nie będzie wykorzystywać…

Nikt Ci takiego źródła nie poda. Zgłoś to do MS. Numer infolinii chyba bez problemu znajdziesz.