Microsoft server 2003 i serwer :)

Witam !

Czy jeśli na kompie z postawionym microsoft server 2003, żeby móc tam postawić serwer trzeba coś jeszcze doinstalowywać (np Krasnala), czy jest już coś wbudowanego jak wskazuje nazwa ?

Dziękuję i pozdrawiam

W Windows 2003 Server nie musisz instalować Krasnala itp. możesz wykorzystać rozwiązania Microsoftu, a nawet jest to bardzo zalecane np. ISS…

Złączono Posta : 12.02.2006 (Nie) 21:05

…ten system cały jest zbudowany z takich narzędzi - jak sama nazwa wskazuje :smiley:

Mógłbyś to troszkę szczegółowiej opisać ? Bo ten system nie stoi u mnie na kompie, tylko w szkole, więc nie mam dostepu, zeby tak sobie pogmerać :slight_smile:

Ja też nie mam tego systemu zainstalowanego na swoim PC, ale kiedyś przez kilka dni z niego korzystałem i wiem, że istnieje tam coś takiego jak Internetowe Usługi Informacyjne (podobnie jak w Windows XP) lecz bardziej rozwinięte i rozbudowane. System jest genialny, ale nie polecam go do zwykłego domowego użytku, bowiem jest przeznaczony i najlepiej się sprawdza w średnich i dużych firmach, które posiadają licencje na odpowiednie oprogramowanie oraz sterowniki zgodne z tym systemem. Największy problem właśnie jest ze sterownikami i z oprogramowaniem w tym systemie a raczej ze zgodnością z nim. Jeśli zaś chodzi o te Internetowe usługi Informacyjne - w zupełności mogą Ci zastąpić pakiet Krasnala; oczywiście po doinstalowaniu SQL’a. Na Windows 2003 Server możesz postawić wszelkiego rodzaju serwery (FTP, WWW, POP, SQL itd.)

Gorzej jednak ze zgodnością oprogramowania i sterowników (jak już wspominałem).

Złączono Posta : 12.02.2006 (Nie) 21:42

…jedynie rozwiązania średnich i dużych firm (w niektóre gry np. nie pograsz :smiley: ).

Bo jest taka sytuacja, że w szkole zupełnie zmodernizowano pracownię komputerową i znalazł się tam również serw z Server 2003 i nauczycielka zaoferowała się, że gdyby ktoś chciał na nim umieścić strony to nie ma problemu, tylko nie wiedziała czy trzeba coś jeszc ze doinstalowywać. Postanowiłem się więc wywiedzieć, aby mieć szybki serw bez reklam i limitów :slight_smile:

Ja przez pewien okres czasu (wakacje) administrowałem sieć komputerową w firmie mojej siostry właśnie na Windows 2003 Server i prowadziłem tam swojego prywatnego FTP’ka - nic prostszego (również jeśli chodzi o serwer WWW), więc śmiało - do dzieła! :smiley:

Dobra, dziękuję za pomoc. teraz trzeba iść odwaznie do pani nauczycielki :slight_smile: