Microsoft staje się finansowym posiadaczem androida

Dlaczego tak jest, że microsoft zarabia najwięcej za androida ? - Dużo więcej niż za swojego windows phone.

Bo Android to nie jest tak na prawdę systemem Googla

G stworzył go zbierając do kupy kilka istniejących rozwiązań w głównej mierze czerpał z Linuxa ale skorzystał też z tego co wymyślił Microsoft

A że Android jest popularny to MS zarabia proste

Linux to jądro ogólnie dostępne, a że google zrobiło do niego gui, i całą resztę to tylko ich zasługa. A teraz 70% zarobków z androida zbiera microsoft… Który całkowicie nic nie ma wspólnego z androidem.

Linuxy na ARM już od dawna hulały, Jadro linuxa jest ogólnie dostępne ale linuxy na urządzeniach mobilnych przed androidem nigdy kariery nie zrobiły i nie było potrzebnych rozwiązań a że w Windowsie takowe rozwiązania były to G z nich skorzystał jak się potem okazało nie bez konsekwencji

Co konkretniej masz na myśli ? z jakich niby rozwiązań google skorzystało ?

Nie czerpał z Linuksa, tylko wykorzystał Linuksa. Bo Linux to tak naprawdę jądro systemu, a nie sam system. System operacyjny (np. Debian, Arch, Ubuntu, Gentoo) nosi w rzeczywistości nazwę GNU, a nie Linux. Przyjęło się nazywać całość Linuksem. To nie do końca prawda, choć są ku temu powody. Trudno o dystrybucję GNU, która korzystałaby z innego jądra niż Linux. Co nie znaczy, że takich nie ma. Są, choć naprawdę nieliczne, jak np. Debian GNU/kFreeBSD. Dla przeciętnego użytkownika nie różni się on niczym od Debiana GNU/Linux, bo to tak naprawdę ten sam system, tyle że z innym jądrem, ale pod maską ma zupełnie co innego. GNU ma też własne jądro (niedokończone), które nazywa się Hurd, ale jako że pojawił się Linux, prace nad Hurdem uległy znacznemu spowolnieniu. O ile GNU (czyli popularnie dystrybucja Linuksa) praktycznie nie może istnieć bez jądra Linux, to odwrotne przypadki jak najbardziej mogą występować. I takim właśnie przypadkiem jest Android.

A możesz podać źródło tych rewelacji? Bo ja słyszałem o 10-15$ od każdego sprzedanego urządzenia z Androidem.

Źródło informacji to portal konkurencyjny, no ale skoro moderator chce…

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/int … a-co!.aspx

I nie pisałem że 70% ceny, tylko 70% zarobków.

Podaj inne źródło, wiarygodne, bo ten news brzmi jak sensacja z jednej z gazetki która wychodzi codziennie :wink:

Chyba powinieneś poćwiczyć sztukę czytania ze zrozumieniem. W którym miejscu w cytowanym przez Ciebie linku jest mowa o 70% zarobków? Bo ja widzę tylko info o pobieraniu opłat od 70% sprzedanych urządzeń, a to, jakby nie patrzeć, różnica ogromna.

No trochę źle zrozumiałem, albo może nie doczytałem.

Co nie zmienia faktu że microsoft zarabia za coś co nie powinien, poza tym tak czy inaczej staje się finansowym posiadaczem androida.

Zobaczymy co będzie się działo w najbliższym czasie…

Nie pochwalam postępowania Microsoftu, ale wg ichniego prawa mają do tego prawo (mało gramatycznie). Tak działają patenty.

Mimo wszystko lepszy chyba taki sposób “walki” z konkurencją, niż to co wyprawia Apple.

Zarabia, bo ma patenty. Nic złego w tym nie widzę, patentowanie było ogólnie dobrem, dopóki nie zaczęło się bzdurne przyznawanie patentu na kształt urządzenia czy jeden ruch palcem.