Microsoft visio 2016 a office 365

(first_person) #1

Witam serdecznie
Mam pytanie, dotyczące tego oprogramowania microsoft visio 2016, czemu tego oprogramowanie nie chcę się zainstalować na komputerach z zainstalowanym już oprogramowaniem Office 365 ?

Oto komunikat:
Niestety Instalator pakietu Microsoft Office napotkał problem, ponieważ na komputerze są zainstalowane następujące programy pakietu Office w wersji szybka instalacja :
Microsoft Office 365 ProPlus pl-pl
Programy pakietu Office instalowane są za pomocą Instalatora Windows i technologii Szybka instalacja nie współdziałają z ta wersją, wiec jednocześnie może być zainstalowany tylko jeden z tych typów. Zamiast tego spróbuj zainstalować pakiet Office w wersji Szybka instalacja lub odinstaluj pozostałe programy pakietu Office w wersji Szybka instalacja i spróbuj ponownie tę instalację.

Zależy mi aby dwa pakiety funkcjonowały jednocześnie i Office 365 i Visio Professional 2016, proszę pomoc
pozdrawiam

(Veers) #2

Rozumiem, że masz subskrypcję Office 365 oraz pełną wersję Visio Proffesional 2016 (w odróżnieniu od wersji Visio Pro dla Office 365).
Jeśli tak - to moim skromnym zdaniem - jedynym wyjściem jest … odinstalowanie Office 365, zainstalowanie Visio Proffesional 2016 i ponowna instalacja Office 365.

(first_person) #3

ok, też się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem, ale muszę przyznać iż to jest głupie rozwiązanie, tym bardziej jak muszę zainstalować te Visio 2016 na kilku stanowiskach pracowniczych
a jeśli chodzi o oprogramowanie oba są w pełnej wersji (zakupiona licencja dla instytucji)

(Pharun) #4

Tak, ale nie są zgodne z wersją Office którą posiadasz. Office z Office365 to nie jest taki 1:1 Office 2016 - tam są różnice na poziomie technologicznym i nie będzie to działać razem w taki sposób. System po prostu wykrywa że próbujesz zainstalować program niezgodny z posiadaną wersją Office. Tak jak zostało wspomniane jedyne rozwiązanie które ma szansę zadziałać to deinstalacja Office, instalacja Visio i instalacja Office.

(first_person) #5

dzięki za próbę pomocy, ale niestety deinstalacja Office 365, później instalacja Visio 2016 a na końcu instalacja znowu Office 365 skutkuje tym:
iż tym razem Visio 2016 teraz się zainstaluje (bo brak Office 365), lecz Office 365 teraz nie chodzi, nie chce się zainstalować.
Oto komunikat:
Niestety Instalator Szybka instalacja pakietu Office napotkał problem, ponieważ na komputerze są zainstalowane następujące programy pakietu Office oparte na instalatorze Windows:
Microsoft Visio Professional 2016

Wersja programów pakietu Office instalowane przez technologie Szybka instalacja i Instalatora Windows nie współdziałają ze sobą, wiec jednocześnie może być zainstalowany tylko jeden z tych typów. Spróbuj zainstalować ten pakiet Office w wersji z instalatorem Windows lub odinstaluj pozostałe programy pakietu Office oparte na instalatorze

(first_person) #6

podsumowując udało mi się zainstalować tego Visio 2016 a nawet Office 2003
ale niestety instytucja wykupiła licencja na nowsze oprogramowanie Office365
wiec jednym słowem rozwiązanie instalacji starszego, dawnego jak świat Office 2003 mija się z celem (aby funkcjonował Visio 2016) gdy się ma licencje na Office 365

(jzelek) #7

(first_person) #8

ok dzięki za informację jzelek
czyli jednym słowem jest to sytuacja bez wyjścia
dobrego rozwiązania niema

(krystian3w) #9

Wirtualizacja oprogramowania np. w maszynie wirtualnej (z kolei to może wymagać mocniejszego komputera, licencji na system, być niezgodne z posiadaną licencją np. na Visio 2016)?

(first_person) #10

dzięki za odpowiedz krystian3w, masz święto racje to jest jakieś wyjście, ale dobre pytanie zadałeś co z licencja na system czy będzie zgodna z licencja na Visio 2016, powiem Tobie że sam nie wiem, sam nie znam odpowiedzi na to pytanie