Microsoft visio 2016 a office 365

Witam serdecznie
Mam pytanie, dotyczące tego oprogramowania microsoft visio 2016, czemu tego oprogramowanie nie chcę się zainstalować na komputerach z zainstalowanym już oprogramowaniem Office 365 ?

Oto komunikat:
Niestety Instalator pakietu Microsoft Office napotkał problem, ponieważ na komputerze są zainstalowane następujące programy pakietu Office w wersji szybka instalacja :
Microsoft Office 365 ProPlus pl-pl
Programy pakietu Office instalowane są za pomocą Instalatora Windows i technologii Szybka instalacja nie współdziałają z ta wersją, wiec jednocześnie może być zainstalowany tylko jeden z tych typów. Zamiast tego spróbuj zainstalować pakiet Office w wersji Szybka instalacja lub odinstaluj pozostałe programy pakietu Office w wersji Szybka instalacja i spróbuj ponownie tę instalację.

Zależy mi aby dwa pakiety funkcjonowały jednocześnie i Office 365 i Visio Professional 2016, proszę pomoc
pozdrawiam

Rozumiem, że masz subskrypcję Office 365 oraz pełną wersję Visio Proffesional 2016 (w odróżnieniu od wersji Visio Pro dla Office 365).
Jeśli tak - to moim skromnym zdaniem - jedynym wyjściem jest … odinstalowanie Office 365, zainstalowanie Visio Proffesional 2016 i ponowna instalacja Office 365.

ok, też się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem, ale muszę przyznać iż to jest głupie rozwiązanie, tym bardziej jak muszę zainstalować te Visio 2016 na kilku stanowiskach pracowniczych
a jeśli chodzi o oprogramowanie oba są w pełnej wersji (zakupiona licencja dla instytucji)

Tak, ale nie są zgodne z wersją Office którą posiadasz. Office z Office365 to nie jest taki 1:1 Office 2016 - tam są różnice na poziomie technologicznym i nie będzie to działać razem w taki sposób. System po prostu wykrywa że próbujesz zainstalować program niezgodny z posiadaną wersją Office. Tak jak zostało wspomniane jedyne rozwiązanie które ma szansę zadziałać to deinstalacja Office, instalacja Visio i instalacja Office.

dzięki za próbę pomocy, ale niestety deinstalacja Office 365, później instalacja Visio 2016 a na końcu instalacja znowu Office 365 skutkuje tym:
iż tym razem Visio 2016 teraz się zainstaluje (bo brak Office 365), lecz Office 365 teraz nie chodzi, nie chce się zainstalować.
Oto komunikat:
Niestety Instalator Szybka instalacja pakietu Office napotkał problem, ponieważ na komputerze są zainstalowane następujące programy pakietu Office oparte na instalatorze Windows:
Microsoft Visio Professional 2016

Wersja programów pakietu Office instalowane przez technologie Szybka instalacja i Instalatora Windows nie współdziałają ze sobą, wiec jednocześnie może być zainstalowany tylko jeden z tych typów. Spróbuj zainstalować ten pakiet Office w wersji z instalatorem Windows lub odinstaluj pozostałe programy pakietu Office oparte na instalatorze

podsumowując udało mi się zainstalować tego Visio 2016 a nawet Office 2003
ale niestety instytucja wykupiła licencja na nowsze oprogramowanie Office365
wiec jednym słowem rozwiązanie instalacji starszego, dawnego jak świat Office 2003 mija się z celem (aby funkcjonował Visio 2016) gdy się ma licencje na Office 365

ok dzięki za informację jzelek
czyli jednym słowem jest to sytuacja bez wyjścia
dobrego rozwiązania niema

Wirtualizacja oprogramowania np. w maszynie wirtualnej (z kolei to może wymagać mocniejszego komputera, licencji na system, być niezgodne z posiadaną licencją np. na Visio 2016)?

dzięki za odpowiedz krystian3w, masz święto racje to jest jakieś wyjście, ale dobre pytanie zadałeś co z licencja na system czy będzie zgodna z licencja na Visio 2016, powiem Tobie że sam nie wiem, sam nie znam odpowiedzi na to pytanie