Microsoft Visual C++ error; logi + pomoc w usunięciu wirusa

Na wstępie:

Dostałam na święta grę komputerową, która generuje mi problem z Microsoft Visual C++ Runtime. Komputer spełnia wymagania, po zrobieniu wszystkiego co się dało została ostatnia opcja: prawdopodobne działanie wirusa. Jako antywirusa używam Avasta. Do zwalczania innego robactwa: malware fighter i IOBit malware figtera. Ten ostatni wyłapał mi 13 wirusów i dał do kwarantanny, po tym jak malware fighter nic nie wykrył. Nie mam pojęcia czy jeszcze jakieś wirusy syfią mi komputer. Jak na swoje średnio zaawansowane oko, to nie widzę nic podejrzanego ale specem to nie jestem. Chciałabym się upewnić czy jakieś wirusy u mnie żyją i w razie czego jak się ich pozbyć. Za pomoc z góry z dołu dziękuję.

Logi:

OTL:

http://wklej.org/hash/ac0d3f8e9a2/

Extras:

http://wklej.org/hash/9f6d848a240/

HijackThis:

http://wklej.org/id/657601/

To co rzuca się w oczy w raporcie OTL to nieaktualny system oraz IE Nie wspomnę o innych programach.

Zaktualizuj to oprogramowanie i zobacz czy wszystko działa

XPSP3 http://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP- … 12243.html

Internet Explorer 8 (XP) http://www.dobreprogramy.pl/Przegladark … ws,16.html

Właściwie nigdy nie czułam potrzeby posiadania Windowsa z SP3, dobrze mi się działało z SP1. Explo nigdy nie używałam i nie używam, stąd także jest nieświeży. Wiem, że to zostawianie luk dla hackerów, ale jak ma się ktoś włamać to się i tak włamie. Dla sprawdzenia zainstaluję SP3 i nowego explo i sprawdzę co się będzie działo. Dzięki za odpowiedź.

Dodane 30.12.2011 (Pt) 21:32

Niestety nie pomogło.

Uruchom OTL klikasz Nic Ustaw opcje Rejestr skan dodatkowy na Użyj filtrowania i klikasz Skanuj pokaż raport Extras.txt na forum