Microsoft Visual Studio/SQL Server - czy można odinstalować?

  1. Komputer (system: Win 7 Home Premium 64 bit, SP 1) nie radzi sobie z zainstalowaniem aktualizacji:
  • Aktualizacja zabezpieczeń dla Edytora XML w programie Microsoft Visual Studio 2005 z dodatkiem Service Pack 1 (KB2251481) - 13,5 MB

  • Aktualizacja zabezpieczeń dla programu Microsoft Visual Studio 2005 z dodatkiem Service Pack 1 (KB2538218) - 249,8 MB

Po prostu godzinami próbuje zainstalować te aktualizacje i nic więcej się nie dzieje poza komunikatem, że aktualizacja jest w toku.

  1. W Panelu „Dodaj/usuń programy” znalazłam więcej tego „dobrodziejstwa” (z którego notabene w ogóle nie korzystam):

image_id: 4954

Pyt.: 1

Jak poradzić sobie z tą aktualizacją? Której zresztą nie chcę - patrz niżej.

Pyt.: 2

Które z programów wyświetlonych w zrzucie, tj. spośród Microsoft SQL Server… przez Microsoft Visual… mogę usunąć? Deinstalacja (o ile możliwa), jak rozumiem rozwiąże problem tych nieszczęsnych 2 aktualizacji, które nie chcą dojść do skutku - rozwiązanie preferowane :slight_smile:

Komputer służy do pracy na dokumentach wordowskich + podpięty do Worda program tłumaczeniowy, lub inne tego typu prog. działające samodzielnie, oraz do przeglądania Internetu.

Możesz odinstalować “Microsoft Visual C++ 2005 Express Edition”, jest to oprogramowanie do budowania aplikacji, więc przypuszczam, że nie jest potrzebne. Również możesz odinstalować SQL Server 2005 (ale nie Compact Edition), który raczej też nie jest potrzebny. Pytanie skąd to się wzięło na tym komputerze, skoro tego nie używasz?

SQL Server 2005 Compact Edition oraz te pakiety Redistruable są potrzebne.

Ukryj aktualizację w Windows Update.

mktos

Dzięki serdeczne za zainteresowanie zapytaniem, jednak nie ukrywam, że mam stracha przed odinstalowaniem tych programów, gdy widzę słowa “przypuszczam, że nie jest potrzebne”. Wolałabym mieć pewność :slight_smile:

Też zastanawiałam się skąd to się wzięło. Może razem z systemem operacyjnym?..

Zloty35

Próbowałam. Da się odhaczyć te dwie aktualizacje i nawet na jakiś czas (1-2 dni) pomaga, natomiast po tym czasie system sam chce niejako wymusić ich instalację przy zamykaniu systemu.

Da się użyć alt+F4 i wybrać z menu opcję zamknięcia systemu bez instalacji aktualizacji zamiast kliknięcia w ikonę “zamknij”, ale to także rozwiązanie na “chwilę” - i tak w koło.

Czy istnieje możliwość trwałego ukrycia/pominięcia tych aktualizacji?

Właśnie weszłam w Windows Update -> Zmień ustawienia -> i zamiast dotychczas wybranej opcji “Zainstaluj aktualizacje automatycznie (zalecane)”, zaznaczyłam teraz: “Pobierz aktualizacje, ale pozwól mi wybrać, czy je zainstalować”. Zobaczymy, może to coś da?..

Jeszcze raz dziękuję serdecznie za zainteresowanie :slight_smile:

Visual C++ 2005 jest prawie na pewno tylko do zainstalowania ręcznego. Nie spodziewam się, aby jakiekolwiek oprogramowanie instalowało go automatycznie.

SQL Server 2005 jednakże może być składnikiem rozwiązań firmowych w rodzaju Insert, czy programu MOL, czy innych.

Rozumiem, jednak nie zmienia to faktu, że nie dość, że zupełnie nie korzystam, to i nieco komplikuje mi życie tymi dwiema aktualizacjami.

Jednak nie dało. System nadal “wpycha” te aktualizacje - co robić, jak żyć? :slight_smile: