Microsoft Word 2010, podział strony a wyrównanie tekstu

Witam,

najprościej będzie Ci utworzyć tabelkę (2 kolumnową, albo ilu tam chcesz) z obramowaniem = 0. Na samym środku robisz grubą krechę (lewa, bądź prawa krawędź). I każdą komórkę możesz sobie sam ustawić do której strony równać. 

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.   

Można to zrobić tak jak zasugerował użytkownik janki111. Albo też podzielić stronę na kolumny i też da się formatować poszczególne linie.

 

Word 2010 właśnie jest bardzo intuicyjny.

Przez podział strony na kolumny nie mogę ustawić “wyrównaj do prawej” i “wyrównaj do lewej” odpowiednio dla lewej i prawej kolumny.

A podział dokumentu na  sekcje ?

Zapewne chcesz coś takiego uzyskać ?

 

 

Podział na kolumny znajdziesz w menu “Układ strony”.

 

 

 

No dokłądnie o to chodzi

Zaznacz swój tekst blokiem,

potem przejdź do “układ strony”

kliknij “kolumny”

i podziel na dwie albo kliknij “Więcej kolumn” . Otworzy się okno, gdzie będziesz mógł wybrać czy kolumny mają być rozdzielone linia , szerokość kolumn itp itd.

 

Dodatkowo zapoznaj się z “sekcjami”, “ustawieniem końca sekcji” bo na pewno Ci się to przyda.

 

powodzenia.

No dobra o ile jakoś poradziłęm sobie z podziałem na kolumny o tyle jak zrobić by na poczatku i na końcu strony pisać tekst bez kolumn tak jak na twoim screenie?

Tu masz link do przykładowego pliku http://1drv.ms/1ePtPZj

 

Ściągnij go sobie. I obejrzyj.

Pisałem “zapoznaj się z sekcjami i ustawieniami końca sekcji”.