Microsoft Word - zmiana asystenta

Witam,

kiedy próbuje zmienić asystenta w Wordzie wyskakuje mi komunikat “za mało pamięci na dysku”

Czy może ktoś wie o co chodzi ? ( o za małej pamięci nie ma mowy ) może mało ważna sprawa, ale proszę o pomoc :slight_smile:

Hej,

:arrow: Z jakiego pakietu pochodzi Word?? Office 2003, Xp, 2007??

:arrow: Czy w czasie instalacji zaznaczona została opcja, by pliki odpowiadające za asystentów zostały przekopiowane na dysk twardy??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Word pochodzi z pakietu Office 2003…instalowany na “Wiście”

A przy instalacji było zaznaczone, że asystent też ma być wgrany.

Hej,

:arrow: Najpierw uruchom instalację jeszcze raz i upewnij się, czy wspomniana opcja faktycznie jest zaznaczona,

:arrow: Uruchom proces wykrywania i naprawy pakietu. W dowolnej aplikacji MS Office’a klikasz w menu Pomoc -> Wykryj i napraw,

:arrow: Koniecznie zainstaluj też najnowszy Service Pack dla Office’a 2003 - znajdziesz do tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wszystko zrobione, a asystenta dalej nie mogę zmienić z tego samego powodu :frowning:

Hej,

Troszkę dziwne… :expressionless:

:arrow: Podaj konfigurację komputera - szczególnie procesor i ilość pamięci RAM,

:arrow: System Vista - ale czy uruchamiany na koncie z uprawnieniami administratora??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, uruchamiam komputer jako administrator.

Procesor: Intel Pentium Dual Core CPU T3200

Pamięć RAM: 3,00 GB

Tyle wystarczy ?

Hej,

Jasne, że tak. Szczerze powiedziawszy myślałem, że może masz słabego kompa i stąd problem. Ale skoro nie, to sprawdziłem u siebie - też mam Vistę i Office’a 2003. Co prawda nigdy z asystenta nie korzystałem - nie był mi potrzebny - ale gry próbowałem do zmienić - niespodzianka. Mam dokładnie taki sam błąd. Na szczęście udało mi się wyszperać działające rozwiązanie. :slight_smile: Poniżej opisane w punktach:

:arrow: Na początku należy ściągnąć ze stron MicroSoft’u Agent 2.0 Core components,

:arrow: Uruchamiamy ściągnięty plik. W przypadku, gdy pojawi się okno informujące o tym, że program mógł zostać zainstalowany niepoprawnie, klikamy odpowiedź, że program jest zainstalowany poprawnie,

:arrow: Następnie uruchamiamy Wiersz poleceń z uprawnieniami administratora. Jak to zrobić?? Klikamy kolejno przycisk Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Wiersz poleceń. Klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy polecenie Uruchom jako administrator. Po tym zabiegu w pasku tytułu wiersza poleceń pojawi się nazwa Administrator: Wiersz polecenia,

:arrow: W oknie wiersza poleceń wpisujemy dwie komendy, każdą potwierdzając enterem:

copy c:\windows\msagent\agentdpv.dll c:\windows\system32

regsvr32 c:\windows\msagent\agentdpv.dll

:arrow: Po wykonaniu drugiej komendy powinien pojawić się komunikat o udanej operacji, który zatwierdzamy przyciskiem OK. A po nim testujemy, czy możliwość zmiany asystenta jest już możliwa. U mnie zadziałało… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Genialnie ! :slight_smile:

Udało się :slight_smile: Dzięki wielkie za pomoc :*

Pozdrawiam serdecznie

Dominika

Hej,

Cieszę się, że działa. I nie ma za co - czasami fajnie poszperać w poszukiwaniu rozwiązań po angielskojęzycznych forach… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus