Microsoft zablokował legalny klucz xp home edition

Witam wszystkich.Mam bardzo poważny problem. Microsoft zablokował mój własny legalny klucz do windows xp home edition. Nie wiem co mam robić, żeby go odblokowali. Nikomu nie pożyczałem mojego windowsa wraz z kluczem, także nie jest możliwe, że ktoś aktualnie z niego korzysta. W grę nie wchodzi również wizyta u microsoft poland w Warszawie, ponieważ na chwilę obecną nie stać mnie na taki wyjazd, bo mieszkam daleko od stolicy. Proszę o pomoc, czy jest jakiś inny sposób rozwiązania tego problemu??? Dodam również, że nie mogę już mojego systemu zaaktywować telefonicznie.Proszę o pomoc.Dziękuję

I oczywiście nie interesują mnie sugestie, żeby wgrać pirata.

Proszę o pomoc. Nie wiem jakiegoś e-maila mam wysłać do microsoftu? w Warszawie??? już sam nie wiem.Nie posiadam dowodu zakupu tego systemu, posiadam pudełko, płytkę, nalepkę na komputerze.

Pewnie OEM, który już kilka razy instalowałeś? Dzwoń i rozmawiaj z osobą a nie z automatem: http://www.microsoft.com/poland/dynamic … fault.mspx K

Kontakt z naszymi agentami po wybraniu opcji 1 codziennie (również w niedziele i święta) w godzinach od 8:00 do 20:00.

Dzwoniłem a pracująca tam przedstawicielka firmy Microsoft powiedziała, że mam przywieźć mój system do Warszawy do analizy, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że jest on nielegalny. Jestem pewny w 100% że jest legalny, zakupiłem go w bardzo dobrym sklepie komputerowym.

Dodane 19.03.2010 (Pt) 15:07

tak to jest OEM…Po 7 miesięcznym użytkowaniu nie mogłem go aktywować online a potem nawet telefonicznie. I klucz został zablokowany.

Miałem podobny problem ze swoim legalnym systemem. Ale ja to wszystko wysłałem pocztą do Microsoftu w Warszawie i po analizie odesłali mi z powrotem z nowym kluczem. Zrób tak samo i będziesz miał problem pozytywnie rozwiązany.

Cenna rada.Dziękuję.A to jest pewne, jeżeli mam legalny windows, to przyślą mi nowy klucz??? Tylko jest jeden problem…zgubiłem paragon:/ a oni wymagaja paragonu, dowodu zakupu

U mnie w firmie było tak samo,

klucz przy jednym kompie, 1 instalacja 5lat temu

i wyskoczyło pewnego razu że, trzeba aktywować system,

przez internet się nie dało, przez telefon też nie

(bo kopia nielegalne)

Ale po wygenerowaniu jeszcze raz klucza do aktywacji przez telefon

aktywowało się normalnie.

U mnie niestety ten sposób nie działa:/

Musisz mieć wszystkie dokumenty na swój legalny system. Ja miałem i problemu z tym nie było. Teraz nadal się ciesze swym legalnym systemem z nowym kluczem.

podstawą reklamacji bo tak to będzie wyglądać jest dowód zakupy, nie masz go nie masz gwarancji

czyli lipa:/ a istnieje mozliwość sprawdzenia w sklepie, że ten windows kupiłem właśnie tam?

wiesz co możesz poprosić o duplikat ale wątpię żeby ci wystawili paragon, jak by to była faktura to myślę że nie było by problemu

a nie masz kogoś znajomego w sklepie komputerowym? niech Ci wystawi paragon albo coś:) taka sugestia

A co jeśli MS stwierdzi, że to podróbka? Właściciel sklepu, który zrobił przysługę, będzie musiał na siebie wziąć odpowiedzialność za tą wersję systemu. Podobno są dostępne jakieś chińskie podróbki nie do rozpoznania, z kluczami z odzysku (diabli wiedzą jak to robią), które nawet przechodzą aktywację, tylko wykładają się czasami po pewnym okresie. Był o tym kilka miesięcy temu reportaż w TV.

PS. Chwilka szukania: http://uwaga.onet.pl/27026,news,nieleg … ortaz.html

Niedawno czytałem o infekcji wirusem, który wykrada wszystko jak leci: hasła z menedżera zapamiętywania haseł w przeglądarkach www, loginy, cd-keye do gier i programów, seriale do systemu operacyjnego MS Windows i czego się tylko da. Tak więc twoje hasło mogło zostać wykradzione albo przez wirus albo w serwisie komputerowym, jeśli oddawałeś komputer do na prawy albo czyszczenia itp.

Kilkukrotna instalacja nie ma nic do rzeczy, system posiada limit aktywacji on-line podczas drobnej zmiany konfiguracji sprzętowej, po to wymyślono właśnie aktywację.

Jeśli system kupiłeś w sklepie to jest na pewno legalny, no chyba że sklep to jeden wielki przekręt ale skoro pisałeś, że sklep jest bardzo dobry to można to wykluczyć. W tym wypadku powinieneś dostać nowy klucz. Z tego co gdzieś kiedyś czytałem to osoby, które padły ofiarą oszustwa i kupiły nieświadomie podrobioną kopię Windowsa mogą dostać od Microsftu oryginał wraz z kluczem ale na ile to prawda i czy jest to jeszcze aktualne to nie wiem.

No to żeś mu poradził =D> Poza tym możliwości jest o wiele więcej niż Ci się wydaje, nie tylko Windows istnieje na świecie.

Pozdrawiam!

No wiesz, niby znam tych ludzi co tam pracują, natomiast jak poproszę o ponowne wystawienie paragonu lub faktury, to na pewno się będą zastanawiali po co mi to jest potrzebne, a jeszcze powiem, że mój system, u nich zakupiony wysyłam do Microsoftu, to na pewno nie dadzą :confused:

Dodane 20.03.2010 (So) 12:07

czyli przyczyn może być wiele, nie będzie wiadomo dokładnie, dlaczego mój klucz trafił na czarna listę Microsoftu… Dzięki ,roobal, za odpowiedzi, o takie odpowiedzi mi chodziło… W poniedziałek pójdę do sklepu, w którym zakupiłem to oprogramowanie i dam wam wszystkim znać, jak sprawdza wygląda.

Dodane 20.03.2010 (So) 12:09

póki co, dziękuję za wszystkie udzielone porady.POZDRAWIAM

Z całą pewnością sklep wyda ci kopię paragonu.

Miałem kiedyś taką sytuacje że chciałem oddać zepsuty modem ale nie miałem paragonu.

Sklep twierdził że to koniec ale byłem upierdliwy i zarządałem kopii z ich systemu (w końcu tak działaja kasy fiskalne że dają 3 kopie - dla ciebie, dla sklapui dla US.) podałem dokładną datę zakupu i w ciągu 2 godzin miałem duplikat paragonu.

Skoro od zakupu minęło 7 miesięcy to spokojnie wszystko uzyskasz bo sklep musi przechowywać kopie co najmniej 5 lat.

Nikt nie drukuje kopii dokumentów sprzedaży dla US bo ich nigdy do nich nie dostarczasz - wystarczy tylko dokument dla kupującego i sprzedawcy - US tych dokumentów nie potrzebuje - w razie kontroli sprzedawca przedstawia im swoją kopię.

Kasy fiskalne działają tak, że drukują tylko jedną kopie - dla sklepu i przy przykładowo tysiącach paragonów nikomu nie chce się szukać tego jednego paragonu w rolce sprzed np. dwóch lat i nie ma możliwości wystawienia kopii/duplikatu danego paragonu.

Trochę inna sprawa jest z drukarkami fiskalnymi - one też drukują jedną kopię ale dodatkowo na dysku komputera jest archiwum wszystkich dokumentów sprzedaży i jeśli program w komputerze obsługujący taką drukarkę umożliwia wydrukowanie duplikatu/kopii paragonu, to mogą mu go wydrukować - tak mam w firmie, w której pracuje i wiele razy drukowałem duplikat paragonu, który zostaje w tym przypadku wydrukowany na normalnej drukarce (nie fiskalnej)

Sklep nie wydał mi kopi paragonu, powiedzieli, że nie mają takiej możliwości, natomiast szef sklepu obiecał mi, że jutro z rana będzie dzwonił do Microsoftu i będzie starał się rozwiązać ten problem…Ale wątpię, że rozwiąże…

Dodane 25.03.2010 (Cz) 22:04

Sklep, w którym zakupiłem mój soft, nie pomógł mi niestety w rozwiązaniu mojego problemu.

Temat zamykam.