Microsoft zaspamował. Śmiać się, płakać czy cieszyć?

Znalazłem w gmailu. Mam konto MS. Wszystko przeczytać - zajmie kilka dni.


Microsoft zaspamował. Śmiać się, płakać, czy cieszyć?

Niechby co napisał @eimi - na razie cicho…

Tak zgadza się również otrzymałem :wink:

Jesteśmy cyfrowymi niewolnikami…

Ale - czy to nie oznacza zrzeczenie się własności (w jakimś stopniu ona była) - nabytych wcześniej systemów windows?
Mam miesiąc na niepodpisanie lojalki…

Umowa dotyczy świadczenia usług. Systemy starsze niż 10 nie były usługami. Co do 10 nie mam pewności, nie korzystam i nie wiem czy MS już wydymał użytkowników, czy jest w trakcie.

1 polubienie

Jeżeli są zmiany to mają obowiązek poinformować a ty masz prawo wypowiedzieć umowę jeżeli ci nie pasuje.
Nie rozumiem w czym problem.
Przerzuć się na Linuksa i nie będziesz miał problemów.

Mint 17 był taki dobry…, ale wlazła osiemnastka i tyle dziada, że kolka w bok, bo nie dało się już używać minta. Tego dziada było tyle, co windowsa X. Raz, że ciężki, do tego upierdliwe autoryzowanie, od chwili napoczęcia, do wyrzucenia… Szajs z internetu był taki sam i… nie umiem piać poch-wa-ły :stuck_out_tongue_winking_eye:
Biuro nie lepsze, filmy nie lepsze - nie dam sobie wmówić rozkoszy używania gorszego…

Nie trzeba czytać - wersja skrócona:
Wszystkie pliki jakie wrzucić do outlook.com albo naszej chmurki będą przeglądane, skanowane, analizowane, być może nie będziemy używać danych (adresów i mail i www) z tych plików, ale jak zapuka do nas policja, fbi lub ktokolwiek inny, to wszystkie te dane im podamy na tacy (o ile jeszcze nie mają do nich dostępu na bieżąco).

Hi hi - A jak zapuka amerykański wywiad? Bo okaże się, że udostępniamy dane do putin edenu?
Antek kręci powrósła w wolnym nieprzymuszonym czasie…
Na razie mamy wisielczy humor :wink:

Nigdy nie byłeś właścicielem windowsa tylko licencjobiorcją :wink:

Nośnik, kopertę, coa, książeczkę - to było w cenie, albo jak.
Licencji na posiadanie ww elementów - nie mam. Mam na zawartość płyty.
Jeszcze dupełko mam kupione, tak na bok otwierane z płytą office 2007 dla studentów na trzy stanowiska. To był śliczny zakup - ok 270 zł za pakiet.
Nie mam licencji na dupełko.
Ale wstyd. Mam tylko na zawartość płyty.
Swoją drogą - nie wyobrażam sobie płacenia za usługi.
Przyglądałem się windowsowi dziesiątemu. Ile przydać się może zawartości systemu dla mnie? Jakie 3%? A za system nie ma wyboru, gdyby był usługą. Nie wyodrębnią 3% komponentów dla mnie. Wychodzi bulenie za wszystko, za każdą laskę, że będą śledzić i układać mi korzystanie z internetu.

Jeśli dobrze rozumiem, nie muszę nic podpisywać / akceptować ? Umowa zostanie zaakceptowana automatycznie po 1 maja tak ?

Zawsze można samemu napisać system operacyjny i uniezależnić się od wielkich organizacji softwarowych :wink:

Nie o to mi chodziło. Pytałam czy muszę podpisać / kliknąć, żeby nagle się nie okazało, że nie mogę korzystać z komputera, bo nie kliknęłam zgody. Nie chcę rezygnować z 10 i nie czepiam się MS.

Skasuj konto ms i problem rozwiązany. Zainstalowałeś W10, obowiązuje cię EULA wyświetlona podczas instalacji i polityka prywatności (nie wiem czy jest w instalatorze, ale znajdziesz w internecie).

Ja nie mam i jakoś żyje, nie mają ani jednej przydatnej usługi której nie miałby ktoś inny (poza office, ale w domu to niepotrzebne).

1 polubienie

Matko :relieved: Czy jest tu ktoś, kto odpowie na moje pytanie, a nie doda kolejną nic nie wnoszącą odpowiedź?

@uayo, Masz dwa wyjścia: akceptujesz i używasz albo nie akceptujesz i nie używasz.

@januszek Ja cały czas pytam o to JAK mam zaakceptować !!! Mam gdzieś kliknąć, podpisać, czy umowa sama zostanie zaakceptowana. Niestety nikt jak do tej pory nie udzielił sensownej odpowiedzi.

Ostatnie zdanie trzeciego akapitu !!!

Zacznij od PRZECZYTANIA tego co chcesz zaakceptować :slight_smile:

(…) Zmiany w treści Umowy o świadczenie usług firmy Microsoft wejdą w życie 1 maja 2018 r. Korzystanie z produktów i usług po tym terminie będzie równoznaczne z zaakceptowaniem zaktualizowanych postanowień Umowy.

(…) Jeśli nie wyrażasz zgody, możesz zrezygnować z korzystania z produktów i usług oraz zamknąć swoje konto Microsoft przed wejściem w życie nowych postanowień.

Czyli: jeśli akceptujesz to nic nie robisz i używasz usług MS po 1 maja 2018. Jeśli nie akceptujesz to musisz zlikwidować swoje konto i przestać korzystać z usług MS przed 1 maja 2018.