Microsoft zmieni zasady zarządzania danymi telemetrycznymi

M$ nie powinien mieć żadnych zasad zarządzania danymi telemetrycznymi. Te zasady powinna ustanowić Unia Europejska a M$ tylko się do nich dostosować. To samo powinno dotyczyć wszystkich firm zbierających dane. Zgody na korzystanie z jakiegoś sprzętu/ oprogramowania nie wolno łączyć ze zgodą na telemetrię. Oczywiście do tego surowe kary za nieprzestrzeganie zasad.

Taa. UE godna zaufania.Śmiechu warte!

Trzeba wybrać mniejsze zło - korpo vs. urząd.

1lajk

W Windows by się przydał taki suwaczek:

Fakt, że pokazujesz taki suwak wyłączony dobitnie uświadamia, dlaczego alternatywne systemy operacyjne są w takim miejscu, a nie innym. Telemetria to nie zbiór informacji o Twoim śniadaniu. Systemy mogą być na tyle ulepszone, na ile pozwala informacja zwrotna od użytkowników.

@N3WT0N Idealizujesz :slight_smile: Nie każdy ma takie zaufanie do usługodawcy (w sumie postawa @Domker też się opiera na zaufaniu). Google nie raz udowodniło, że ma w dupie prywatność użytkownika jeśli chodzi o kasę i sprzedaje metadane jak leci; w zasadzie na tym ich model biznesowy się opiera. Ostatnio nawet była afera, wygrany proces, że wyłączając opcje śledzenia w chrome, (silnik) dalej przesyła dane do macierzy… Dla mnie coś oczywistego, ale ktoś to udowodnił i wygrał sprawę w sądzie amerykańskim…

Kiedy standardem stało się, że to końcowy użytkownik jest betatesterem?

Spokojnie, ten suwaczek dotyczy tylko środowiska graficznego, nie całego systemu :slight_smile:

To świadomy wybór, a błędy jak jakieś znajdę to zgłaszam bezpośrednio na bug trackerze KDE i dołączam logi sam, więc twój argument jest żaden.
Developerzy szybciej zareagują na zgłoszenie niż z zagregowanych danych informacji zwrotnej (telemetrii).
Ten suwaczek jest dla mniej technicznych użytkowników, którzy nie wiedzą jak, a chcą w jakiś sposób pomóc.

Właśnie za możliwość wyboru ceni się systemy open source. :wink:

Otóż to. Przy czym musisz pamiętać, że nie każdy zna się na systemach (zarówno stacjonarnych jak i mobilnych) tak jak Ty. Choć dobrze wiemy, że suwaczek umieściły tam głowy mądrzejsze od Twojej :wink:

Nie ma znaczenia, jaki zakres danych obejmuje. Faktem jest, że wielu ludzi wyłącza telemetrię, ogranicza pobór danych diagnostycznych, a później siedzi na forach i narzeka, że system / aplikacja / program się wysypały i nie mogę przez to wrzucić gołej du*y na tiktoka / insta / fb :wink:

Tutaj nie rozchodzi się o zaufanie a narzucanie sobie prawa do złudnej prywatności. W jednym miejscu coś się wyłącza, ale w drugim, niekoniecznie lepszym, udostępnia za dużo.

Ach… produkty od Google. Dzisiaj są, jutro ich nie ma. :wink: