MIDI i karaoke - coś by się przydało

Nie napisałem zbyt precyzyjnie tematu więc napiszę inaczej:

Poszukuję programu który odtwarzał by pliki MID, MIDI, itp. ale ze swojej bazy dźwięków (syntezatora?). Taki z bardziej realnymi instrumentami…

No i jeśli macie czas pomóżcie jeszcze tu

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=105466

Bo z tam nic nie znalazłem.

Proszę… :frowning:

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Pliki midi to mówiąc po chłopsku tylko nuty, a jakość tego co słyszymy zależy nie tylko od tych nut ale od karty muzycznej zainstalowanej na naszym komputerze(tam znajduje się baza instrumentów). Są karty muzyczne kosztujące i parę tysięcy ale i nieco powyżej 100zł można kupić całkiem przyzwoitą kartę muzyczna. Ci którzy dysponują jedynie zintegrowaną kartą muzyczną typu AC97(na Alegro za 1zł) mogą tylko pomarzyć o dobrej jakości odtwarzanych plików midi.

Na mojej stronie też można posłuchać jeśli masz ochotę.

Ale jak zainstalowałem taki program do robienia muzyki to w nim była taka klawiatura sentyzatorowa (znaczy jak fortepian) i jak wybierałem jakić instrument i grałem, to brzmiał on jakoś ładniej i realniej niż jak instrumenty przy odtwarzaniu zwykłego midi. I chodzi mi o to czy jest program który by odtwarzał pliki midi używając jakiegoś innego zestawu instrumentów niż tego zwykłego. A tameten nie potrafi odtwarzać midi.

Pomóżcie, chyba że jeszcze bardziej namieszałem i już nikt nic nie zrozumie. :?