Mieć orginalny system na nowej płycie głównej

(Przemas284) #1

Witam

Mój problem polega na tym, że siadła mi płyta główna. Płyta która się popsuła to EPOx 8rda3i.

Kupiłem sobię drugą płytę ASROCK pod socket AM2. chodzi mi o to co zrobić ze systemem. Posiadam orginalny Windows xp home edition OEM i czy można zainstalować na tym samym kluczu windows na nowej płycie ?? Jeżeli nie można to co mam zrobić w takiej sytuacji ??

(Veers) #2

Teoretycznie - po gwarancji (płyty głównej) Windowsa można przerobić na podstawkę pod kubek z kawą czy herbatą. Praktycznie jednak - sugerowałbym udawać głupa i aktywować system telefonicznie (instalujesz oczywiście przy użyciu posiadanego klucza, a potem kreator aktywacji poprowadzi cię za rączkę).

(MaRa) #3

Można spróbować, prawdopodobnie się uda aktywować, przynajmniej telefonicznie.

Licencja jest przypisana do komputera, na którym nalepiona jest naklejka.

Microsoft przewidział możliwość wymiany podzespołów, choć w przypadku płyty głównej wymiana to raczej ostateczność. Ale się da, choć oczywiście nie co kilka miesięcy.

(Andrzejjez) #4

U mnie po wymianie płyty ,było to 2 lata temu, instalacja i rejestracja systemu przebiegła bez kłopotów .Też mam orhinalnego Windowsa XP w wersji OEM na komputerze m-ki Vobis.

(Onlinemaster) #5

U mnie podobnie, użyłem automatycznej rejestracji online, przebiegła bez zająknięcia.

(Przemas284) #6

niestety podczas aktywacji systemu czy telefonicznie czy też przez internet wyskakuje że mam się skontaktować z producentem komputera i że posiadam nielegalne oprogramowanie czy coś takiego

(system) #7

zadzwon do Microsoftu NIE GADAJ Z AUTOMATEM TYLKO ŻYWYM CZŁOWIEKIEM przedstaw sytuację i gościu poda tobie nowy klucz ewentualnie ten odblokuje...

(Przemas284) #8

a zna ktoś numer do microsoftu??

(Veers) #9

Tak - ktoś zna. Nawet na niego dzwoniłeś by aktywować system telefonicznie ...

(Przemas284) #10

ale tam mówi automat nie ma wyboru z połączeniem do pomocy technicznej

(Veers) #11

Na początku mówi automat, ale później - po nieudanej aktywacji ten automat daje ci możliwość połączenia z "żywym człowiekiem". Wystarczy słuchać komunikatów ...