Mieć orginalny system na nowej płycie głównej

Witam

Mój problem polega na tym, że siadła mi płyta główna. Płyta która się popsuła to EPOx 8rda3i.

Kupiłem sobię drugą płytę ASROCK pod socket AM2. chodzi mi o to co zrobić ze systemem. Posiadam orginalny Windows xp home edition OEM i czy można zainstalować na tym samym kluczu windows na nowej płycie ?? Jeżeli nie można to co mam zrobić w takiej sytuacji ??

Teoretycznie - po gwarancji (płyty głównej) Windowsa można przerobić na podstawkę pod kubek z kawą czy herbatą. Praktycznie jednak - sugerowałbym udawać głupa i aktywować system telefonicznie (instalujesz oczywiście przy użyciu posiadanego klucza, a potem kreator aktywacji poprowadzi cię za rączkę).

Można spróbować, prawdopodobnie się uda aktywować, przynajmniej telefonicznie.

Licencja jest przypisana do komputera, na którym nalepiona jest naklejka.

Microsoft przewidział możliwość wymiany podzespołów, choć w przypadku płyty głównej wymiana to raczej ostateczność. Ale się da, choć oczywiście nie co kilka miesięcy.

U mnie po wymianie płyty ,było to 2 lata temu, instalacja i rejestracja systemu przebiegła bez kłopotów .Też mam orhinalnego Windowsa XP w wersji OEM na komputerze m-ki Vobis.

U mnie podobnie, użyłem automatycznej rejestracji online, przebiegła bez zająknięcia.

niestety podczas aktywacji systemu czy telefonicznie czy też przez internet wyskakuje że mam się skontaktować z producentem komputera i że posiadam nielegalne oprogramowanie czy coś takiego

zadzwon do Microsoftu NIE GADAJ Z AUTOMATEM TYLKO ŻYWYM CZŁOWIEKIEM przedstaw sytuację i gościu poda tobie nowy klucz ewentualnie ten odblokuje…

a zna ktoś numer do microsoftu??

Tak - ktoś zna. Nawet na niego dzwoniłeś by aktywować system telefonicznie …

ale tam mówi automat nie ma wyboru z połączeniem do pomocy technicznej

Na początku mówi automat, ale później - po nieudanej aktywacji ten automat daje ci możliwość połączenia z “żywym człowiekiem”. Wystarczy słuchać komunikatów …