Miedziane/aluminiowe radiatory na pamięć karty graficznej

Witam, tak jak w temacie poszukuję radiatorów na kości pamięci karty graficznej 4870, karta posiada niereferencyjne chłodzenie dlatego potrzebuję specyficznych radiatorów, który mógłbym powyginać i dostosować do swojego, nisko osadzonego chłodzenia, podobnie jak na obrazku poniżej:

enz2.jpg

znalazłem podobne radiatory na allegro http://www.allegro.pl/item718920602_enz … gw_fv.html , jednak te kosztują 70zł + przesyłka co po rachunku przyzwoitości wystarczyło by na zakup nowego chłodzenia, czego nie chcę robić

Mam też pytanie dla osób mających doświadczenie z aluminiowymi radiatorami tego typu:

IMG_2168.jpg

czy istnieje szansa wygięcia ich tak aby były one trochę niższe, ale wciąż spełniały swoją funkcję odprowadzania ciepła, bo rozumiem że z wyłamaniem aluminium nie będzie problemu ;).

Z góry dzięki za wszelkie porady i informacje pozdr.

No cóż miedź jest droga :wink:

Wygiąć dasz pewnie radę, ale musisz uważać żeby ich nie powyłamywać :wink:

no może i jest droga w stosunku do aluminium, ale w hurcie 8 $ za kilogram to chyba nie wiele :clever: tym bardziej że z takiej ilości można wyprodukować 18 zestawów tych radiatorów, wniosek jest prosty to czysty marketing i żerowanie na kliencie, ale nie o tym dzisiaj :wink:

chodzi mi właśnie o to wyłamywanie - może ktoś ma już doświadczenie to chętnie się czegoś dowiem zanim zamówię te radiatory.

taa ale te same koszty są przy produkcji radiatorów aluminiowych, zresztą Ci sami ludzie produkują i takie i takie radiatory, bo chyba nie wyobrażasz sobie że jakaś firma specjalizuję się w chłodzeniach tylko jednego rodzaju, transport ten sam i podatki identyczne, jedyna różnica to cena surowców która stanowi niecałe 2% ceny końcowej w obu przypadkach, gdzie więc sens i logika ??

Policz sam jeśli chcesz, a przede wszystkim nie rób OT-ów, nie potrafisz wyłapać sentencji i robisz nie potrzebne zamieszanie

Wracając do tematu może ktoś coś jeszcze powie ? może można spasować radiatorki z jakiejś innej branży elektronicznej ? będę wdzięczny za wszelkie info

Dobra nie offtopujcie…

Co do innej firmy to poszukaj na allegro albo google :wink:

Ja korzystałem poprostu z piłki do metalu i przycinałem go tak jak potrzebowałem… aluminium jest bardzo sztywne i twarde i niechętnie poddaje się wyginaniu bez łamania (oczywiście wszystko zależy od stopu).

Można więc kupić np taki duży niespecjalnie wysoki radiator -> http://allegro.pl/item722874663_duzy_ra … lecam.html

pociąć go na odpowiednie kawałeczki i przykleić klejem termoprzewodzącym bądź taśmą… co kto woli.

Co do offtopa to nieco szlachetniejsze stopy aluminium są trudniejsze w obróbce od miedzi która jest bardzo zgrabnym materiałem :wink:

Mariosti* , podsunąłeś mi świetny pomysł z tym dużym radiatorem, jak zahaczę o dom rodzinny to przetrzepię elektroniczny skład w poszukiwaniu radiatorów bo mam ich masę po starych procesorach, chipsetach i zasilaczach. Na pewno przykleję radiator na GPU od spodu żeby lepiej odprowadzać ciepło z PCB. Na pamięci też coś powinno się znaleźć, a jeśli nie to zamówię te niebieskie i spróbuję je spasować, w razie problemów - siła * gwałt.

Puki co czekam na kartę która będzie lada dzień, więc może jak w końcu dostanę ją w swoje łapy to coś mi się jeszcze wyjaśni…

Dzięki wszystkim za pomoc, jeśli coś wykombinuję z tym chłodzeniem to podrzucę fotki na forum - ze względów logistycznych może to zająć ponad miesiąc :wink:

Pozdrawiam!

Uwazaj zeby CI zwarcia nie zrobil… bo tylko psss uslyszysz :stuck_out_tongue:

ya ha, spokojna głowa. Przykleję to na taśmie termo-przewodzącej, nie na gumie do żucia :wink: