Miejsce dla grafika

Witam. Nie wiem gdzie mógłbym zadać te pytanie bądź temat, ale DP to jedyne forum z którego najczęściej i najchętniej korzystam, a że jest tu trochę wielu różnych hobbistów, to szukam tych z kategorii grafików. Może są tu jacyś zorientowani w temacie i mi pomogą, otóż… Z racji że Onet.pl zamknął już jakiś czas temu Digart.pl jak i wkrótce zostanie zamknięte Google+, szukam nowego miejsca na swoje grafiki. Owszem jest google search i łatwo wpisać co polecają grafikom czy też miejsca na swoje potfolio, ale zawsze brak mi rzetelnych wypowiedzi od osób które się zalogowały na takie strony i czy warto, czy nie warto. W planach nie miałem nic zarobkowego, na FB brakuje ludzi z zainteresowaniami, tam nie obrażając nikogo większość siedzi by albo se pogadać o pierdołach albo wstawiać sesje ze swoim dzieckiem, a potrzebuje strony gdzie nie tylko ktoś będzie przeglądał, ale i kogoś kto np. doradzi, oceni. Digart.pl miał to coś niestety skończyło się to co dobre.
Nie wiem jak sprawa wygląda z deviantart, czy pinterest, choć z tym drugim to wydaje się to bardziej w celach zarobkowych (biznesowych).
Miło będzie jak ktoś coś doradzi. Możecie odpisywać na prywatną wiadomość, jeśli chcecie :slight_smile: Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

DeviantArt - Discover The Largest Online Art Gallery and Community

Może :question:

Posiadasz może tam konto? Jak się tam to wszystko prowadzi, czy jest łatwo coś dodawać, komunikować się itd, czy jednak trzeba to trochę łopatologicznie pomęczyć się. Bo właśnie chodzi mi też o opinie. Strona jest w j.ang. pytanie teraz czy są tam jacyś Polacy, czy będzie łatwo znaleźć, no i w jakim języku miałbym tam opisywać treści. Milej by było mieć konto gdzie jest obsługa po pol., ale będę miał tą stronę na uwadze.

Zależy od rodzaju prac jakimi chcesz się chwalić. Do zdjęć może nadać się Flickr, jeżeli ma to być mieszane rodzaje prac DeviantArt lub Behance, ale ten drugi to już bardziej pod kątem budowania portfolio.
Na pewno są też zamknięte grupy facebookowe (niestety), w których ludzie dzielą się swoimi pracami i otrzymują feedback od innych. Dużo zależy o jakich pracach graficznych mówisz, bo zdjęcia, jakieś UI grafiki webowe, loga oraz fotomontaże będą miały inne grupy ze względu na swoją specyfikę treści.

1 polubienie

Rysunki na kartce i tablecie, grafiki wektorowe to raczej myślę nad fotolią, choć to też odrębny temat gdzie warto by było zarabiać, Fotolia bardziej rozpoznawalna, ale czy faktycznie by się tam zarobiło “godnie”. Z Fotografią to mieszane, na pewno te ze 100% że dobrze idealnie wyszły to pewnie na fotolia.pl a te mniej tam, by tez usłyszeć opinie co warto było by zmienić, poprawić …

Może niegłupio byłoby zainwestować w domenę na ovh i jakieś mini serwerek? W 25 zł rok się zamkniesz, a spokojnie stworzysz profesjonalne portfolio :wink:

Przejrzyj kanały na YT związane z rysowaniem, tam będziesz miał link do grupy na pewno ludzie dzielą się tam pracami i je oceniają. Niby grupa będzie związana z konkretnym kanałem, ale w przypadku osób z branży kreatywnej bardzo często służą one właśnie do dzielenia się pracami i zbierania opinii na ich temat od innych osób związanych z daną dziedziną.

17 złotych za prąd?