Miejsce na dysku C

Witam, mam taką sytuację, miałem na dysku C wolne 200gb pamięci. po jakimś czasie było 197gb a teraz juz 196 gb. Gram w gierki takie jak “Minecraft,World of tanks”

ale save utwarzane przez te gry nie sa chyba tak duże. World of tanks mam zainstalowane na dysku “D”.

Troszkę mnie to niepokoi, bo nie wiem co może się robić. :?

Może jest jakiś plik który się powiększa? Używam programu “Total Uninstall 6” żeby co jakiś czas usunąć niepotrzebne pliki.

Prosze o odpowiedzi. :slight_smile:

Masz włączoną funkcję Przywracanie systemu - jeżeli tak to to jest właśnie przyczyna ubywania wolnego miejsca na dysku twardym na partycji systemowej C. Wyłącz tą funkcję i problem powinien zniknąć.

Lub zostaw funkcję przywracania systemu aktywną, ale co jakiś czas czyść dysk C poprzez oczyszczanie dysku (prawoklik na C > Właściwości > Oczyszczanie dysku). Dalej kliknij Więcej opcji i wybierz “Oczyść” przy informacji “Możesz zwolnić więcej miejsca na dysku, usuwając wszystkie punkty przywracania oprócz najnowszego”.

Pliki przywracania systemu zajmują konkretny % wielkości dysku, zależy ile się ustawi, a domyślnie jest 5 albo 10 %. Chodzi o to, że nie przekracza tej wielkości, najstarsze punkty przywracania zastępuje nowymi.

Punkty przywracania systemu, pliki tymczasowe itp. mogą zajmować miejsce. Temat przerabiany wiele razy, proponuję wrzucić w Google “mało miejsca na dysku C” i poczytać.

Jeżeli jesteś zainteresowany optymalizacją: oznaczaja-bledy-dzienniku-zdarzen-t494507-15.html#p3118837

Pozdrawiam.