Miejsce na dysku systemowym

Mam pewien problem i nie wiem jak go wytlumaczyc.Na dysku C: mialem 10 gb wolnego miejsca ale po jakims czasie zauwazylem ze sie zmniejsza najpierw na 8 gb a potem coraz mniej.Mysle sobie moze przez to ze programy instaluje.OK dobra,ale dzis nic nie instalowalem nawed usuwalem smieci z dysku.Patrze a tu komunikat brak miejsca na dysku C:.9 mega wolnego miejsca i zmniejsza sie.Moge wiedziec o co chodzi??

wyłącz przywracanie systemu, zobacz czy jak ściągasz coś z internetu to domyślnie nie jest to zapisywane na partycji systemowej

Wykasuj zawartość folderów Temp i Temporary Internet Files, no i tak jak kolega napisał, jeśli zciągasz jakieś pliki z internetu to sprawdź czy program nie zapisuje ich na dysku C

ale ja wlasnie nic nie sciagam;/

Witam :slight_smile: Poczytaj ten temat

Jest kilka miejsc, w których znajdziesz niepotrzebne pliki. Zacznij od sprawdzenia katalogu głównego, czyli C:… Możesz z niego usunąć pliki z rozszerzeniami TXT, PRV, LOG, OLD, oraz - - -. Pamiętaj, że chodzi tylko o katalog główny, a nie cały dysk C:\ ze wszystkimi podkatalogami.

W katalogu instalacyjnym Windows (z reguły C:\Windows) do usunięcia nadają się wszystkie pliki z rozszerzeniami LOG, OLD, - - -, BAK, oraz 000, 001 itd. Możesz również usunąć z tego katalogu pliki BMP i TXT, jednak przed skasowaniem upewnij się, czy któryś z nich jest potrzebny.

Do skasowania nadają się również wszystkie katalogi zawierające w nazwie słowo „Uninstall” i symbol „$” na początku nazwy. Te katalogi umożliwiają odinstalowanie łatek i aktualizacji Windows. Przydają się bardzo rzadko.

W przypadku katalogu C:\Windows\Temp możesz usunąć znajdujące się w nim pliki i podkatalogi. Natomiast nie kasuj samego katalogu, gdyż jest on używany przez Windows i różne programy do zapisywania plików tymczasowych.

Pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie kasować plików SYSTEM.DAT, SYSTEM.DA0, USER.DAT, USER.DA0 (zawierają rejestr). Jeśli masz wątpliwości, przed skasowaniem przenieś plik do innego katalogu i sprawdź, czy pojawią się jakieś problemy. Warto też sprawdzić datę utworzenia i modyfikacji pliku. W przypadku bieżących dat lepiej pozostawić plik na dysku.

ale może ściągałeś ?

usunalem pliki z folderu TEMP no i jest ok ale tylko do kolejnego uruchomienia kompa potem znowu sie zmniejsza i zmniejsza ;/

Keni

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. Wykaż też więcej starania w tym względzie w kolejnych, ewntualnych postach.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.