Miejsce na dysku

(Dragonzary) #1

Mam dysk 750GM i dwie partycje obie po 350GM. Na dysku D pokazuje mi, że zajęte jest 169GB, ale jak zaznaczę foldery to pokazuje mi że jest 35GB zajętego miejsca i ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna. Czy mam może ukryte pliki albo coś? Pomocy.

(system) #2

Pewnie tak! Na przykład punkty przywracania systemu dla dysku D. Skonfiguruj przywracanie systemu tak, aby było ono włączone (monitorowanie) tylko i wyłącznie dla partycji systemowej (pewnie C?), przy czym ogranicz miejsce na punkty przywracania systemu dla tej partycji do wartości około 1000 MB, co w zupełności wystarczy. Monitorowanie innych partycji oczywiście wyłącz, przywracając w ten sposób sporo miejsca na dysku.

(Dragonzary) #3

A jak zobaczyć te ukryte pliki?

(Agatonster) #4

Arivia ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(system) #5

Panel sterowania > Opcje folderów > zakładka Widok i odznacz pozycję Ukryj chronione pliki systemu... oraz zaznacz pozycję Pokaż ukryte pliki... dla Windowsa 7.

Dla XP-ka jest podobnie, tylko w Panelu sterowania chyba nazwa jest nieco inna (nie pamiętam).