Miejsce na dysku

Witam,

Ostatnio zaobserwowałem dziwne zachowanie mojego komputera. Otoż na dysku C, gdzie mam windowsa, zawsze wolne miejsce spada do zera bajtów. Przy starcie koimpa jest ok 150 mb , czyli tyle ile powinno byc, a po jakims czasie spada do 0 i opera nie chce działac ( 9.01). Co ciekawe ostatnio, programem WinXP.Manager.v4.8.2.4 usunełem około 400 mb plikow dll ( jakichs tam kopii) i miejsce wolne spadło z 150 do 75 :X

Gdzie tkwi problem ?

Win xp pro sp2 to moj system, gdyby jakies dodatkowe info było potrzebne to prosze pytac.

użyj scandiska lub innego narzędia do diagnozowania dysku i sparwdź czy nie ma błędów

Pewnie pamięć wirtualna zabiera to wolne miejsce

Spróbuj usunąć stare punkty przywracania systemu

sprawdzone. Nic ciekawego nie pokazał :frowning:

a jak to zrobic?

Usuwanie punktów przywracania - mój komputer- dysk c – właściwości – oczyszczanie dysku – więcej opcji i na samym dole jest

Wg mnie Tajemniczy ma rację, przyczyna prawdopodobnie tkwi w pamięci wirtualnej. Dobrym rozwiązaniem jest założenie odrębnej partycji dla SWAP’u, lub chociaż przenieś pliki wymiany na partycję gdzie masz wystarczająco dużo miejsca (ilość wymaganego miejsca zależy od ilości posiadanego ramu).

w pamięci wirtualnej tkwi problem !!

M Komputerwłaściwościzaawansowanewydajność [ustawienia]zaawansowane pamięć wirtualna [zmień] i przekieruj pamięć wirtualną na inny dysk !!