Miejsce na wiatraczek

Witam w ramie mojego kompa jest miejsce na wiatrak, ale nie ma go natomiast w obudowie (chodzi o front obudowy). Reszta na zdjęciach:

http://img851.imageshack.us/g/zdjcie0266.jpg/

(przepraszam za złą jakość - mój aparat w telefonie to tylko 1.3 megapiksela :confused: ; myślę że widać ocb)

I mam pytanie - czy opłaca się wycinać otwór z przodu?

Nie,zapewne z przodu są jakieś dziurki albo coś,druga sprawa nie opłaca się np:wiatraka z przodu zamontować jeśli z tyłu nie ma żadnych i obudowa jest otwarta.

Pozdrawiam

własnie z tylu tez mam miejsce, w obudowie (tym platiku na wierzchu :E) nie ma nic, obok tego są przyciski on i reset oraz lampki power i HDD. posprawdzałem troche i jest to minimalnie pod tym i tak pomyslałem żeby to zdjąć i tylko dziurki wywiercić. obudowę mam ootwartą, bo się bardzo nagrzewa :confused: i chce chlodzenie poprawic

Bardzo tzn do ilu? Podaj temperatury. O ile się nie mylę, to pod przednim panelem powinno być od spodu mała dziura, którą powinien wentylator wsysać powietrze. Ewentualnie możesz kupić nową budę, ale to już zależy od Twojego budżetu i czy widzisz w ogóle sens płacenia tylu pieniędzy.

Żeby zamontować wentylator z przodu musiałbyś ściągnąć panel przedni, z tego co na zdjęciach widzę to otwory są, wentylator montujesz miedzy koszykiem na dyski a blachą z otworami.

Hurricane: tak się nagrzewa, że aż się resetuje.

Tobi: na tym przednim panelu to tylko w metalowej ramie są dziurki, w plastiku nie ma. Od dołu jest taki jakby pasek przestrzeni między spodem a przodem… Nie wiem czy tamtędy będzie ciągnął powietrze bo tym akurat jest na dywanie :confused:

Przodem ma wciągać:

http://chlodzenie.net/reviews/cisza-i-c … dacz-pcta/

Jak masz fundusz to powinieneś obudowę na bardziej przewiewną zmienić np SilentiumPC Pilum lub Gladius, lub Elite 370, ale mając porównanie na żywo Elitek z Pilumem czy Gladiusem, 370 bym nie kupił.

Jak Ci się tak grzeje że się restartuje, to powinieneś pastę termoprzewodzącą zmienić i może chłodzenie na tym podzespole który się najmocniej grzeje.

Obecnie najlepsza cena/wydajność:

http://www.cooling.pl/zalman-zmstg2-pas … 51743.html

Chłodzenia czyściłeś z kurzu?

Taa… Ze 2 dni temu czyściłem ale teraz cały czas jest bez jednej strony

A co się najbardziej grzeje, bo jak się resetuje nawet jak masz otwartą skrzynkę to coś musi się piekielnie grzać, lub to nie wina temp tylko kiepskiego zasilacza, podaj jaki masz i konfigurację kompa.

On się grzał gdy była buda cała zamknięta (cała obudowa, nic nie zdjęte) i np jak grałem w fife 08 to albo zawiecha albo reset :confused: a zasilacz to mam 350watt…

Pytamy o temperatury, napięcia i model zasilacza. Wejdź w bios i tam odnajdziesz temp i napięcia.

To to będę mógł podać dopiero w piątek, bo wtedy będę w domu :confused: jak coś to edytuje tego posta… Ale dzięki za pomoc :slight_smile:

Dodane 09.04.2011 (So) 15:27

Zasilacz: EPS-350ATX 350Watt

Napięcia sprawdziłem poprzez program SpeedFan 4.43:

VCORE: 1,60V

+3.3V: 3,26V

+5V: 4,89V

+12V: 11,67V

-12V: 1,05V

-5V: 2,09V

+5VSB: 5,35V

VBAT: 1,23V

BTW: mam jedno pytanie co do płyty głównej (a nawet 2 :E)

  1. dlaczego na motherboardzie jest bateria,

  2. gdzie bym mógł podłączyć ewentualne wiatraczki

PS: Temperatury podam później, ponieważ ogarnąłem w środku kable i założylem pokrywę boczną. Teraz sprawdzę temperatury podczas gry :wink:

Temp przy wł. kompa (9 kwi godz. 15.26):

Temp1: 29C

Temp2: 44C

HD0: 31C

Dodane 09.04.2011 (So) 17:26

temperatura o godzinie 17.25

Temp1: 30C

Temp2: 47C

HD0: 36C