Miejsce obowiązywania gwarancji

Witam.

Mam takie pytanie. Czy jeśli kupie telefon, który został kupiony np. w salonie Plusa w Warszawie, a ja dajmy na to mieszkam w Poznaniu to w razie czego mogę pójść do każdego salonu Plusa i nie będzie problemów z uznaniem gwarancji?

Jak to jest? :slight_smile:

Nie jestem w abonentem plusa to nie pomogę najlepiej podejdz do placówki plusa lub zadzwon to dokładnie się dowiesz

Mały drobiazg - w większości przypadków to nie sprzedawca (salon Plusa) udziela gwarancji a importer lub producent urządzenia - w przypadku telefonu nie musisz oddawać go do salonu ale możesz oddać bezpośrednio do autoryzowanego serwisu producenta/importera i nie musi to być w mieście, w którym zakupiłeś telefon.

Mam zamiar zakupić telefon LG i tak się zastanawiam właśnie jak to może być z gwarancją. Ale chyba można “uderzać” bezpośrednio do producenta.

Pośrednik (Plus) tylko przedłuży Twój czas bez telefonu. Sprawdź na stronie LG adresy serwisów.

Przy zakupie telefonu dopilnuj dokładnego wypełnienia karty gwarancyjnej i prawidłowego wypisania dowodu zakupu (numer IMEI itp)

Zamierzam kupić telefon poprzez Allegro.pl od ludzi prywatnych, którzy sprzedają telefony otrzymane np. przy podpisywaniu umów i teraz szukam takiego z podbitą gwarancją i dowodem zakupu :slight_smile:

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

telefon jak kupiłes nawet w plusie możesz oddać nawet w orange o ile masz kogoś tam znajomego który ci go przyjmie,ale sprzedawca ma obowiązek wysłać telefon do naprawy na gwarancje tak samo jak autoryzowane salony sprzedaży