Miejsce potrzebne na instalacjie linuksa przez wubi

Witam zamierzam sobie zainstalować na netbooku Ubuntu Remix Netbook przez Wubi na dysku c obok Windowsa i się zastanawiam ile dać miejsca jak myślicie czy 5gb starczy ?? może ktoś ma go zainstalowanego i powie mi ile zajmuje :slight_smile:

Podejrzewam, że system jest do przetestowania ? Dużego doświadczenia z Wubi nie mam, aczkolwiek pamiętam, że 5 GB powinno wystarczyć na sam system. Wiadomo, że ten w miarę użytkowania będzie się rozrastał.

Dla bezpieczeństwa dałbym co najmniej 10GB.

Mam pytanie lepiej zainstalowac przez wubi czy normalnie zwolnic 10 gb z dysku i normalnie zainstalowac szukam takiego systemu ktory szybko sie wlacza by sluzyl chyba najczesciej do szybkiego sprawdzenia czegos w necie bo na windows trzeba dlugo czekac,grub linuxa po zainstalowaniu bedzie normalnie widzial windows 7,czy na komputer stacjonarny jest tez tak fajnie wygladajaca wersja systemu czy najnowsza dystrybucja ubuntu jest podobna jakos nie przepadam za normalnym wygladem linuksa ten system chce miec jako 2

Moim zdaniem lepiej zainstalować normalnie, korzystają z wubi zawsze masz na jakimś poziomie emulacje (pewnie gdzieś na poziomi sterowników do systemu plików). Co do systemu który szybko się włącza, to zainteresuj się xPUD, jest to system typu splashtop, potrzebuje dosłownie parę sekund na uruchomienie. A jeżeli wolisz bardziej “pełnoprawny” system, a ubuntu ci nieodpowida to sprubuj Minta, wygląda znacznie lepiej niż ubuntu (przynajmniej jak na mój gust), a do tego wersja Debian edition jest bardzo leka.

Ok to zainstaluje raczej normalnie:)

Zobaczę czy szybkośc itp będzie mi odpowiadać

liczy mi się szybkośc uruchamianie ponieważ to netbook i czasem będzie tak że jak będę go transportować to będę parę razy włączał i wyłączał

Zainstaluje kiedy tam tą wersje remix na netbooku a na komputerze stacjonarnym zainstaluje normalną wersje

Jak myślicie działałaby ona na pc stacjonarnym