Miejsce przechowywania zainstalowanego gadżetu w Windows 7

Ściągnąłem gadżet zegara HUD w systemie Windows 7.
Zainstalowałem, działa poprawnie, ale nie widzę go w normalnym katalogu systemowym, gdzie są przechowywane domyślne gadżety systemu, ani w Program Files- Windows Sidebar, ani w Program Files - Windows Sidebar (64)?
Gdzie go szukać?
To znaczy, widzę go w panelu „gadżety”.
Jednak chciałbym wiedzieć, gdzie system go trzyma, żeby edytować sobie w nim jeden z parametrów.

Sprawdź tutaj: C:\Program Files\Windows Sidebar\Gadgets\

Te ścieżki przeszukałem całe i o dziwo nie ma tam go…
W ogóle w katalogach, tak ścieżki 32 jak i 64 bitowej Windows Sidebar, nie ma tego gadżetu (przeszukałem wszystkie pozycje).
Sam jestem zdziwiony, gdzie on jest.

1 polubienie

Dzięki, wprawdzie sam doszedłem do tej ścieżki, ale link jest bardzo przydatny.

Obecnie Microsoft ukrył ten folder nawet jak ma się zaznaczoną opcje pokazywania ukrytych plików.
Można do niego dojść na przykład za pomocą Winrara, w którym jest widoczny.

Na pewno odznaczyłeś ptaszka by pokazywał też foldery systemowe?

obraz

Dziwne, że nie działa ci spod Windows + R:

C:\users\%USERNAME%\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Gadgets

ani

%USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar\Gadgets

I raczej gadżety 11 to nie to samo, co te z Visty/7 lub aplikacji co pozwalała je odpalać w np. XP.

Nie wiem dlaczego mi nie pokazywało wczoraj nawet jak wklejałem całą ścieżkę.
Wcześniej nie było problemu.
Co dziwne, wcześniej pokazywało już po zaznaczania opcji „pokaż ukryte pliki, foldery i napędy”.
Dzisiaj ścieżkę pokazało od razu, ale przechodząc po ścieżce dopiero jak odznaczyłem „ukryj chronione pliki systemowe”.
Wcześniej nie musiałem w ogóle odhaczać pozycji „ukryj chronione pliki systemowe”.
Nie znam przyczyny, dlaczego tak się stało.
To są gadżety Windows 7 zainstalowane w Windows 10.
Pomyliłem temat, ale w 10 można instalować te z 7 i działają poprawnie.
Oczywiście instalacja z pliku dostępnego w sieci a nie w Microsoft Store.
Wczoraj musiałem zedytować jeden z nich i nie mogłem normalne sie dostać do tego folderu.

Normalnie przypomniałeś mi (KLIK, KLIK, KLIK) ustawianie gadżetów w systemie Windows 7 oraz w Samurize (ten ostatni) :slight_smile:

Ciekawe czy ktoś w ogóle pamięta o czymś takim jak Samurize.

Nie znałem tego programu, ale z opisów miał mnóstwo zalet.

DP mirroruje bez wirusów:

https://download.dpcdn.pl/akcesoria/samurize_1.64.3(dobreprogramy.pl).exe
https://download.dpcdn.pl/dodatki/Polski_164(dobreprogramy.pl).zip

Podobnie robią Instalki (jedynie chyba zgubili spolszczenie):

http://download.instalki.org/programy/Windows/Narzedzia/rozszerzenia_pulpitu/samurize_1.64.3_www.INSTALKI.pl.exe

Ale ten program 18 lat temu przestał się rozwijać.
Więc działał jedynie chyba tylko na maszynach z XP;)

Używałem z Windowsem XP. Z Windowsem 7 program też działał ale z tego co pamiętam to nie wszystkie parametry odczytywał i potrafił się wywalać na 64-bitowej wersji systemu. Ogólnie popadł w zapomnienie gdy weszły gadżety w systemie Vista/7. Były jeszcze inne: AveDesk, później XWidget (mało konfigurowalny dla normalnego użytkownika komputera), a obecnie chyba najbardziej rozbudowany jest Rainmeter.

Z czasów Windowsa 9x pamiętam jeszcze skórkowanie systemu za pomocą WindowBlinds i jemu podobnych, alternatywnych powłok systemu. Wtedy korzystanie z nich powodowało, że czasami system reinstalowało się raz na tydzień ale za to instalacja systemu przebiegała o wiele szybciej (nie licząc sterowników).

Ciekawi mnie, czy jest na forum ktoś, kto potrafiłby zrobić „skórkę” do starego WMP, który działa jeszcze dobrze na Windows 10.
Oryginalny wygląd odtwarzacza bardzo odbiega od wyglądu systemu.
W sieci jest dostępnych sporo skórek, ale wszystko to badziewie.
Jestem ciekaw, czy dałoby się chociaż w prosty sposób zmienić same przyciski odtwarzacza, czy też zmienić chociaż barwę na szarą.
Oryginalne skórki są robione w plikach, które przyjmuje system od ręki, natomiast inne jak widzę robione są w pliku .DLL i te wymagają już podmiany w systemie.
Myślałem o pobraniu jakiejś skórki i jej edytowaniu, ale nie ma w ogóle żadnych sensownych, więc raczej żeby zmienić głupie przyciski to trzeba robić od podstaw.