Miejsce w Internecie, gdzie można uzyskać pomoc

Zauważyłem ostatnio, że na forach, gdzie wcześniej panował duży ruch, teraz rzadko się zdarza uzyskać jakąkolwiek pomoc, chociażby na tematy związane z komputerami i z Internetem.

Proszę o podanie miejsc w internecie gdzie można uzyskać jakąś konkretną pomoc, gdzie panuje ruch tak duży jak na forach w dawnych czasach.

http://google.com/

Myślę że to forum jest dość dobre, dużo czytam i często korzystam z podpowiedzi udzielanych przez użytkowników tego forum.

Wszystko się zmienia,ewoluuje.

Powstały nowe fora dotyczące pojedynczych dziedzin.Np. dotyczące telewizji DVB-T(emitel) albo wszystko o internecie bezprzewodowym(bez-kabli).

Na http://forum.dobreprogramy.pl/ też są osobne działy i trzeba odpowiednio zadać pytanie i umieścić w odpowiednim dziale.

Na DP nadal panuje duży ruch,ale jest bardziej uporządkowany.

To znaczy na dp ruch jest duży, ale na bardziej pomoc przy bardziej skomplikowanych problemach bym nie liczył.

Wszystko zależy od tego kto jest aktualnie na forum. Niestety przez tą wielkość tematy są zakopywane, jak nie uzyskasz pomocy od razu. To możesz już sobie iść gdzie indziej :slight_smile:

Btw co z tego, że ruch jest duży. Jak udziela się garstka osób ? :slight_smile: A porady są w większości udzielone przez jedną osobą i wałkowane przez resztę. Aż w końcu ktoś nie wyrzuci znów czegoś oryginalnego, po czym znów wszyscy tego nie zaczną powtarzać :slight_smile:

Problem w tym że tematy są czasem b.specyficzne - zwykle ja takie zadaję. No i niestety wiszą, bo spece tak sobie po forach nie chodzą.

Nudzi ci się?

http://forum.pclab.pl/topic/792111-Miej … %87-pomoc/

:smiley:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

Dla usług interaktywnych (IRC, komunikatory, czaty, fora dyskusyjne na stronach WWW):

zakaz floodowania

http://pl.wikipedia.org/wiki/Flood_(informatyka)

Właśnie nie i chcę jak najszybciej uzyskać odpowiedź :slight_smile:

Dodane 28.05.2012 (Pn) 22:43

Pytanie tylko w jakim sensie “fora dyskusyjne”, raczej chodzi o pisanie tych samych postów w tym samym miejscu, a nie w dwóch zupełnie innych.

Dla moderatora: jeśli na luzie da szansę na szybszą odpowiedź to w porządku, ale jeśli nie to nie uważam że ten temat jest wyluzowany, raczej dość potrzebny co najmniej dla zagubionych “pytaczy”, którzy nigdy nie rozwiążą trapiących ich zagadnień, co potrafi być bardzo męczące i wyniszczające psychicznie.

Wszystko zależy kiedy dany specjalista jest na forum. Najlepiej jest pisać wieczorem, kiedy już więkrzość internautów/informatyków jest w domach i siada przed komputer po pracy.

Dodane 28.05.2012 (Pn) 22:52

Często wszystko zależy od tytułu posta. User forum nie wejdzie do tematu skonstruowanego np.: “U ludziska, mam problema z ortoglafioł na mojej klawie”, przez co nie mówię, iż masz źle skonstruowane tytuły postów. One powinny być zwięzłe treściwe i zachęcające do czytania. :slight_smile:

Tak jak już gdzieś pisałem, wszystko zależy kiedy się zada pytanie, a najlepiej jest kmje zadawać w weekendy oraz w godzinach wieczorno-popołudniowych.