Miernik nacisku na hak przyczepy czy coś takiego. :)

Witam

Potrzebuję jakiegoś urządzenia, które mi zmierzy nacisk na hak przyczepy. Powtarzam to co mi powiedział tata, nie wiem czy będzie wiadomo o co chodzi :slight_smile:

Pozdrawiam i liczę na pomoc

btw. proszę o linki z allegro.

Nawet przy pomocy wagi łazienkowej dasz radę to zrobić. Oczywiście zależy jak mocno obciążona będzie przyczepa. Chodzi ci chyba o nacisk na hak holowniczy. Pozdrawiam.

o właśnie chodzi mi o nacisk na hak holowniczy, mi właśnie takie urządzenie jest potrzebne.

Niedawno w “Auto Świecie” pisali jak w prosty sposób to zrobić. Jeżeli dobrze zapamiętałem to trzeba wagę ułożyć pod hakiem w taki sposób(mocny taboret, cegły i.t.p.) aby była pod samym hakiem ale aby hak jeszcze na nią nie naciskał. Następnie podpinasz przyczepę i sprawdzasz co pokazała waga. Myślę że zda to egzamin jeżeli podpinacie przyczepę lekką natomiast w przypadku cięższej przyczepy lub jeżeli załadujecie ładunek tak że bardziej obciążycie dyszel przyczepy to waga łazienkowa może nie wystarczyć. Ale sama metoda jest chyba dobra. Pozdrawiam.

No właśnie to jest przyczepa kempingowa o dosyć sporej wadze i tutaj waga łazienkowa nie wystarczy.

to może waga przemysłowa ?

mnie się nie pytaj, ja potrzebuję po prostu jakiegoś urządzenia żeby zmierzyć ten nacisk na hak holowniczy. A jakoś nie wiem czy waga przemysłowa coś da, ktoś mi mówił, że są jakieś specjalne urządzonka, ale nie mogę nic znaleźć.