Miernik nacisku na hak przyczepy czy coś takiego. :)


(pozdro) #1

Witam

Potrzebuję jakiegoś urządzenia, które mi zmierzy nacisk na hak przyczepy. Powtarzam to co mi powiedział tata, nie wiem czy będzie wiadomo o co chodzi :slight_smile:

Pozdrawiam i liczę na pomoc

btw. proszę o linki z allegro.


(xyzzyx) #2

Nawet przy pomocy wagi łazienkowej dasz radę to zrobić. Oczywiście zależy jak mocno obciążona będzie przyczepa. Chodzi ci chyba o nacisk na hak holowniczy. Pozdrawiam.


(pozdro) #3

o właśnie chodzi mi o nacisk na hak holowniczy, mi właśnie takie urządzenie jest potrzebne.


(xyzzyx) #4

Niedawno w "Auto Świecie" pisali jak w prosty sposób to zrobić. Jeżeli dobrze zapamiętałem to trzeba wagę ułożyć pod hakiem w taki sposób(mocny taboret, cegły i.t.p.) aby była pod samym hakiem ale aby hak jeszcze na nią nie naciskał. Następnie podpinasz przyczepę i sprawdzasz co pokazała waga. Myślę że zda to egzamin jeżeli podpinacie przyczepę lekką natomiast w przypadku cięższej przyczepy lub jeżeli załadujecie ładunek tak że bardziej obciążycie dyszel przyczepy to waga łazienkowa może nie wystarczyć. Ale sama metoda jest chyba dobra. Pozdrawiam.


(pozdro) #5

No właśnie to jest przyczepa kempingowa o dosyć sporej wadze i tutaj waga łazienkowa nie wystarczy.


(Ctr) #6

to może waga przemysłowa ?


(pozdro) #7

mnie się nie pytaj, ja potrzebuję po prostu jakiegoś urządzenia żeby zmierzyć ten nacisk na hak holowniczy. A jakoś nie wiem czy waga przemysłowa coś da, ktoś mi mówił, że są jakieś specjalne urządzonka, ale nie mogę nic znaleźć.