Miesięczny limit należności

Witam, dzisiaj dostałem umowę od Orange Freedom i po przeczytaniu zaciekawiło mnie jedno. W pewnym momencie pisze “Miesięczny limit należności na konto : 160zł”. Moje pytanie brzmi: Na czym ten limit polega i co robić żeby go nie przekroczyć. Wiem jakie są konsekwencje ominięcia takiego limitu tylko nie wiem co ten termin dokładnie oznacza. Jeśli ktoś wie to prosiłbym o wyjaśnienie.

W umowie określony jest miesięczny limit należności, czyli określona indywidualnie przez Operatora górna granica zobowiązań Abonenta, której przekroczenie może uprawniać Operatora do podjęcia następujących działań: żądanie wpłaty kaucji, zawieszenia możliwości inicjowania połączeń wychodzących, zablokowania możliwości korzystania z niektórych usług oraz zablokowania świadczenia usługi roamingu.

Tyle teoria. W praktyce operatorowi zależy, żebyś zapłacił jak największy rachunek więc tylko w wyjątkowych okolicznościach zastosuje opisane powyżej działania.

http://www.orange.pl/portal/map/map/faq_category?faq=3644326&cat=3643828&cat2=3644206

No dobrze, ale jak na czym polega nabijanie tego limitu. Jak się nabija ten limit? Czy zależy on od czasu korzystania z internetu czy coś innego. Mogę dodać, że zamówiłem internet 2mb za 60zł miesięcznie. Chciałbym się tylko dowiedzieć jak oni ten limit naliczają bo jeśli to ma być tak, że mogę korzystać z internetu np. 60h w miesiącu i po przekroczeniu tych godzin mój internet padnie czy to coś zupełnie innego?

Jeżeli masz internet stacjonarny to nie przejmuj się limitem, gdybyś korzystał z netu przez komórkę mógłbyś zwiększyć sobie rachunek poprzez wysyłanie smsów premium czy korzystając z innych usług ponad kwotę abonamentu.

Przy stacjonarnym internecie orange freedom nie masz możliwości nabicia dodatkowych kosztów.

Uff, wielkie dzięki Ci przyjacielu :D. Trochę mnie to przestraszyło bo pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Czyli mam rozumieć, że opłata będzie wynosić 60zł + abonament za telefon. :slight_smile: Jeszcze raz dzięki.

Dokładnie tak: opłata będzie wynosić 60zł + abonament za telefon jeśli będziesz korzystał z netu i nie będziesz dzwonił na numery 0700 czy inne drogie usługi.