Miga dioda od dysku hdd

(Dominik09900) #1

Witam mam taki problem że zaczęła mi migać dioda na obudowie komputera z tego co wyczytałem jest to dioda od dysku hdd ale dziwne jest to że ona nigdy nie migała i nagle zaczęła migać … nie cały rok temu kupiłem dysk ssd i to na nim mam system i 2 gry i to z niego korzystam praktycznie prawie cały czas . Dysku hdd używam tylko do przechowywania plików i sporadycznie oglądam z niego jakiś film bądź serial.
Bardzo dziwne jest to że ta dioda co chwilę mruga mimo iż przeglądam internet na dysku ssd oraz z dysku ssd odpalam gry które są zainstalowane na dysku ssd a wtedy dioda jeszcze bardziej zaczyna mrugać i to jeszcze mocniejszym światłem mimo iż jest to dioda hdd a dysk ssd jest w użyciu wtedy.

W czym może tkwić problem ? Zauważyłem jeszcze spadki fps w grach a nie robiło się tak zanim ta dioda nie zaczęła migać cały czas jest 50fps i nagle 30 i tak co jakiś czas się robi.

Tak dioda zachowuje się jak jest tylko pulpit włączony mimo tego że system jest na ssd :

Jak sprawdzić co obciąża dyski w obecnej chwili ?

Jak ewentualnie wyłączyć taką diodę ? A może przyczyna tkwi w czymś innym ?

I proszę nie pisać komentarzy typu ta dioda powinna się mrugać bo sygnalizuje pracę dysku hdd zaznaczam że system i gry są odpalane z dysku ssd. A jak włączę grę to ta dioda miga się takim mocnym czerownym kolorem cały czas i strasznie irytujące to jest i do tego pojawiły się te spadki fps. Bardzo ważne dioda od początku użytkowania komputera aż do dnia wczorajszego nie migała .

Podejrzewam że to może mieć związek z zaawansowanym czyszczeniem dysku które uruchamia się przez tą komendę
%Systemroot%\system32\cmd.exe /c cleanmgr /sageset:65535 & cleanmgr /sagerun:65535

Kolega mi poradził żebym z tego skorzystał żeby usunąć niepotrzebne pliki z dysku C i żebym zaznaczył wszystkie opcje ale podczas procesu czyszczenia który nie zrobił się do końca i do tego wolnego miejsca na dysku nie zwolnił pojawiały się informacje że nie czyści ten proces samego dysku C ale również D , F i I i potem jak próbowałem odpalić ten proces czyszczenia jeszcze raz to się uruchomiło to czyszczenie 4 razy pod rząd i wtedy zauważyłem migającą się diodę . Może cały czas ten proces gdzieś od tego czyszczenia pracuje w tle i dlatego ta dioda się miga cały czas a jak odpalę grę to jest większe obciążenie i dlatego wtedy miga mocniej ?

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

(sensu) #2

To nie jest dioda od tylko dysku HDD. Jest od wszystkich dysków. Normalne, dysk pracuje, dioda miga.
Jak chcesz ją wyłączyć to odepnij jej kable od płyty głównej.

Naprawiła się?

(Dominik09900) #3

Nie wiedziałem że dioda wskazuje pracę wszystkich dysków. Tak z sama z siebie się naprawiała … dziwne. W takim razie co powoduje te spadki fps w grze Asasyn Creed Odyssey skoro póki dioda nie zaczęła migać nie było tych spadków ?

(sensu) #4

Przegrzewanie się procesora, karty graficznej, mało miejsca na dysku C itd.

(Dominik09900) #5

Miejsce na dysku C : 24 GB
Procesor nie przegrzewa się i karta graficzna .
Temperatura procesora nie przekracza 50 stopni podczas grania a karty graficzna nie przekracza 65 stopni podczas grania .