Miga dioda od dysku hdd

Witam mam taki problem że zaczęła mi migać dioda na obudowie komputera z tego co wyczytałem jest to dioda od dysku hdd ale dziwne jest to że ona nigdy nie migała i nagle zaczęła migać … nie cały rok temu kupiłem dysk ssd i to na nim mam system i 2 gry i to z niego korzystam praktycznie prawie cały czas . Dysku hdd używam tylko do przechowywania plików i sporadycznie oglądam z niego jakiś film bądź serial.
Bardzo dziwne jest to że ta dioda co chwilę mruga mimo iż przeglądam internet na dysku ssd oraz z dysku ssd odpalam gry które są zainstalowane na dysku ssd a wtedy dioda jeszcze bardziej zaczyna mrugać i to jeszcze mocniejszym światłem mimo iż jest to dioda hdd a dysk ssd jest w użyciu wtedy.

W czym może tkwić problem ? Zauważyłem jeszcze spadki fps w grach a nie robiło się tak zanim ta dioda nie zaczęła migać cały czas jest 50fps i nagle 30 i tak co jakiś czas się robi.

Tak dioda zachowuje się jak jest tylko pulpit włączony mimo tego że system jest na ssd :

Jak sprawdzić co obciąża dyski w obecnej chwili ?

Jak ewentualnie wyłączyć taką diodę ? A może przyczyna tkwi w czymś innym ?

I proszę nie pisać komentarzy typu ta dioda powinna się mrugać bo sygnalizuje pracę dysku hdd zaznaczam że system i gry są odpalane z dysku ssd. A jak włączę grę to ta dioda miga się takim mocnym czerownym kolorem cały czas i strasznie irytujące to jest i do tego pojawiły się te spadki fps. Bardzo ważne dioda od początku użytkowania komputera aż do dnia wczorajszego nie migała .

Podejrzewam że to może mieć związek z zaawansowanym czyszczeniem dysku które uruchamia się przez tą komendę
%Systemroot%\system32\cmd.exe /c cleanmgr /sageset:65535 & cleanmgr /sagerun:65535

Kolega mi poradził żebym z tego skorzystał żeby usunąć niepotrzebne pliki z dysku C i żebym zaznaczył wszystkie opcje ale podczas procesu czyszczenia który nie zrobił się do końca i do tego wolnego miejsca na dysku nie zwolnił pojawiały się informacje że nie czyści ten proces samego dysku C ale również D , F i I i potem jak próbowałem odpalić ten proces czyszczenia jeszcze raz to się uruchomiło to czyszczenie 4 razy pod rząd i wtedy zauważyłem migającą się diodę . Może cały czas ten proces gdzieś od tego czyszczenia pracuje w tle i dlatego ta dioda się miga cały czas a jak odpalę grę to jest większe obciążenie i dlatego wtedy miga mocniej ?

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

To nie jest dioda od tylko dysku HDD. Jest od wszystkich dysków. Normalne, dysk pracuje, dioda miga.
Jak chcesz ją wyłączyć to odepnij jej kable od płyty głównej.

Naprawiła się?

Nie wiedziałem że dioda wskazuje pracę wszystkich dysków. Tak z sama z siebie się naprawiała … dziwne. W takim razie co powoduje te spadki fps w grze Asasyn Creed Odyssey skoro póki dioda nie zaczęła migać nie było tych spadków ?

Przegrzewanie się procesora, karty graficznej, mało miejsca na dysku C itd.

Miejsce na dysku C : 24 GB
Procesor nie przegrzewa się i karta graficzna .
Temperatura procesora nie przekracza 50 stopni podczas grania a karty graficzna nie przekracza 65 stopni podczas grania .