Miga dioda połączenia ethernet w routerze Tp-Link

Witam, tak jak w temacie, jak podłączę kablem laptopa MSI (windowws 10) do routera to miga dioda połączenia ethernet w routerze, sprawdzałem na innym kablu to samo, gdzie szukać przyczyny sterownik od karty czy router kończy żywot,

Zazwyczaj miganie diody połączenia ethernet oznacza że trwa komunikacja, więc może jednak dokładniej opiszesz problem ?

Internet stacjonarny zmiana operatora z t-mobile do orange, czyli powrót do orange, router zawsze konfigurowałem przez płytkę dołączoną do routera zawsze było ok, teraz próbowałem konfiguracji (zmiana hasła i loginu) wyskakuje błąd coś z kablem i nie można przejść do następnego kroku konfiguracji, musiałem to zrobić przez przeglądarkę, zastanawia mnie to co może być przyczyną, przedtem nie zauważyłem tego migania.

Andrzej2310 - pozwolę sobie zacytować klasyka: “nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami.”

Ethernet - to ogólnie przyjęta nazwa sieci wewnętrznych (czyli podłączasz kablem laptop do routera - lampka portu miga - bo laptop nawiązał komunikację z routerem).

Śmiem twierdzić, że tobie chodzi o miganie kontrolki WAN - czyli połączenie z Wide Area Network. Piszesz o zmianie hasła / loginu - ale to może być niewystarczające dla routera, gdyż:

  1. potrzeba podać inne parametry usługi

  2. trzeba mieć router obsługujący inny wariant ADSL/VDSL

To tyle jeśli chodzi o moje fusy po kawie, a teraz napisz coś więcej przynajmniej o routerze który posiadasz oraz o usłudze z którą usiłujesz się połączyć.

Internet stacjonarny Orange po kablu 20 Mb/s, router tp link w8901g,

http://zapodaj.net/d72df3d7f1eff.jpg.html

ROUTER.jpg

Zacytuję kolegę:

 

To jeszcze inaczej zapytam : CO NIE DZIAŁA ?

Na razie korzystam przez wifi jest ok, tylko dlaczego nie mogłem dokonać konfiguracji przez kabel wyskakiwał błąd tak jakby nie był podłączony kabel (niewidoczny), kilka razy resetowałem i konfigurowałem router w przeciągu 8 lat i było wszystko ok.

Dobrze koniec tematu, dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Powodów może być kilka: użycie niewłaściwego / uszkodzonego kabla, zła adresacja IP po stronie komputera, że tylko wymienię te najbardziej oczywiste.

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, problem dalej istnieje a co się dzieje łącze jest niestabilne, uszkodzony kabel odpada sprawdzane na 3 kablach, przy konfiguracji z płytki wyskakuje taki błąd;

http://zapodaj.net/57173f83b4495.png.html

nic dalej nie można zrobić, a przy konfiguracji przez przeglądarkę działa tylko nie stabilnie tak wygląda diagnostyka routera po;

http://zapodaj.net/b5e36f5b6b5d5.png.html

gdzie szukać przyczyny.

Przyczyny szukaj w konfiguracji usługi. Choć osobiście - śmiem twierdzić, że to co teraz dostajesz po kablu od providera wymaga modemu nie ADLS2+ tylko np. VDSL (czytaj: konieczna zmiana sprzętu)

Problem rozwiązany, wymieniony router na TP-LINK TD-W8970 wszystko działa ok i dioda o której pisałem nie miga przy konfiguracji tylko świeci światłem ciągłym, dziękuję za zainteresowanie temat można zamknąć.