Miga dioda połączenia ethernet w routerze Tp-Link

(andrzej2310) #1

Witam, tak jak w temacie, jak podłączę kablem laptopa MSI (windowws 10) do routera to miga dioda połączenia ethernet w routerze, sprawdzałem na innym kablu to samo, gdzie szukać przyczyny sterownik od karty czy router kończy żywot,

(Veers) #2

Zazwyczaj miganie diody połączenia ethernet oznacza że trwa komunikacja, więc może jednak dokładniej opiszesz problem ?

(andrzej2310) #3

Internet stacjonarny zmiana operatora z t-mobile do orange, czyli powrót do orange, router zawsze konfigurowałem przez płytkę dołączoną do routera zawsze było ok, teraz próbowałem konfiguracji (zmiana hasła i loginu) wyskakuje błąd coś z kablem i nie można przejść do następnego kroku konfiguracji, musiałem to zrobić przez przeglądarkę, zastanawia mnie to co może być przyczyną, przedtem nie zauważyłem tego migania.

(Veers) #4

Andrzej2310 - pozwolę sobie zacytować klasyka: “nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami.”

Ethernet - to ogólnie przyjęta nazwa sieci wewnętrznych (czyli podłączasz kablem laptop do routera - lampka portu miga - bo laptop nawiązał komunikację z routerem).

Śmiem twierdzić, że tobie chodzi o miganie kontrolki WAN - czyli połączenie z Wide Area Network. Piszesz o zmianie hasła / loginu - ale to może być niewystarczające dla routera, gdyż:

1. potrzeba podać inne parametry usługi

2. trzeba mieć router obsługujący inny wariant ADSL/VDSL

To tyle jeśli chodzi o moje fusy po kawie, a teraz napisz coś więcej przynajmniej o routerze który posiadasz oraz o usłudze z którą usiłujesz się połączyć.

(andrzej2310) #5

Internet stacjonarny Orange po kablu 20 Mb/s, router tp link w8901g,

http://zapodaj.net/d72df3d7f1eff.jpg.html

ROUTER.jpg

(flecht) #6

Zacytuję kolegę:

(Veers) #7

To jeszcze inaczej zapytam : CO NIE DZIAŁA ?

(andrzej2310) #8

Na razie korzystam przez wifi jest ok, tylko dlaczego nie mogłem dokonać konfiguracji przez kabel wyskakiwał błąd tak jakby nie był podłączony kabel (niewidoczny), kilka razy resetowałem i konfigurowałem router w przeciągu 8 lat i było wszystko ok.

Dobrze koniec tematu, dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

(Veers) #9

Powodów może być kilka: użycie niewłaściwego / uszkodzonego kabla, zła adresacja IP po stronie komputera, że tylko wymienię te najbardziej oczywiste.

(andrzej2310) #10

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, problem dalej istnieje a co się dzieje łącze jest niestabilne, uszkodzony kabel odpada sprawdzane na 3 kablach, przy konfiguracji z płytki wyskakuje taki błąd;

http://zapodaj.net/57173f83b4495.png.html

nic dalej nie można zrobić, a przy konfiguracji przez przeglądarkę działa tylko nie stabilnie tak wygląda diagnostyka routera po;

http://zapodaj.net/b5e36f5b6b5d5.png.html

gdzie szukać przyczyny.

(Veers) #11

Przyczyny szukaj w konfiguracji usługi. Choć osobiście - śmiem twierdzić, że to co teraz dostajesz po kablu od providera wymaga modemu nie ADLS2+ tylko np. VDSL (czytaj: konieczna zmiana sprzętu)

(andrzej2310) #12

Problem rozwiązany, wymieniony router na TP-LINK TD-W8970 wszystko działa ok i dioda o której pisałem nie miga przy konfiguracji tylko świeci światłem ciągłym, dziękuję za zainteresowanie temat można zamknąć.