Miga ekran komputer się wiesza co jest?

witam

więc tak mam mały problem od niedawna z komputerem a mianowicie komputer od czasu do czasu się wiesza często zdarza się, że zawiesi się podczas uruchomienia wtedy go resetuje i działa i jeszcze czasami miga ekran zniknie obraz i pojawi a rzadziej się zdarzy, że ekran się wyłączy tzw. monitor i koniec musze komputer zresetować aby działało poprawnie :slight_smile: co moze byc ??

wygląda to tak na awarię karty graficznej jak byś miał od kogo porzyczyc i sprawdzić :stuck_out_tongue:

Prawdopodobnie problemy z kartą graficzną spowodowane niestabilną pracą zasilacza. Jeśli nie wiesz, co najpierw zrobić, to posprzątaj. Kurz szkodzi komputerom. W celu dokonania bardziej dokładnej diagnozy potrzebuję więcej danych o twoim komputerze.

dziwne odinstalowałem sterowniki i wszystko chodzi ok ehh zobacze inne i moze będzie ok :wink:

Złączono Posta : 09.10.2007 (Wto) 12:13

zainstalowałem sterowniki od nowa i znowu miga ekran :confused:

Złączono Posta : 09.10.2007 (Wto) 13:53

czy kto pomoze ?? moze format mu dobrze zrobi co ?

Przedstaw listę przerwań IRQ, wymień kartę grafiki na inną i zasilacz na markowy sprzęt. Napewno zaostrzędziłeś na kupnie w sklepie markowego http://www.neotec.pl/neotec-x3800-380w.php?id=8 zasilacza za minimum 160 zł chodź normalna cena to z 200 zł dlatego masz problemy z nowym komputerem. Twoje problemy są zgodne ze schematem uszkodzeń PC-ta.

więc tak zmieniłem zasilacz zmieniłem karte grafiki oraz sformatowałem dysk a komputer siędalej wiesz to w czymn jest wina procesor płyta główna ?? pomoz ktoś ;(

Wydaje mi się że to wina płyty głównej, bo procesor albo działa albo nie działa w ogóle. Tak więc płyta tylko pozostaje.

dodam ,ze jak odinstaluje sterowniki od karty graficznej to komputer chodzi

Musisz wymienić kartę graficzną, ponieważ stary zasilacz ją uszkodził. Zakup nowego nie przywróci jej swojej świetności. Jest to standardowe uszkodzenie.

mylicie się wszyscy:D miałem coś podobnego i cała wina leżała po stronie pamięci. pożycz od kumpla i spr co będzie się działo. jeżeli kręciłeś sprzęt to może podnieś napięcie delikatnie na pamięciach. powinno pomóc

Kolega, Denver89 przez Gadu - Gadu napisał mi, że jego nowy zasilacz jest firmy Ropla. Osobiście o takiej marce nie słyszałem więc liczę na ocenę zgromadzonych na tym forum. Udzelanie pomocy, Denverowi jest bardzo utrudnione, ponieważ jest małomówny. Nie opisał swojego komputera. Mam wrażenie, że mało mu zależy na sprawnym sprzęcie. Kupiłby markowy zasilacz to wtedy byłaby solidna podstawa do diagnostyki komputera a tak czuję, że zamienił stryjek siekierkę na kijek :slight_smile:

zasilacz do wymiany.

juz pisałem wcześniej miałem podłączony inny zasilacz i nic to nie dało więc co będe teraz wymieniał zasilacz jak to nie on winny dodam, że teraz komputer w ogóle się nie włącza gdy chce włączyć to właczam i na obudowie sie tylko świeci zielona dioda

Złączono Posta : 13.10.2007 (Sob) 9:59

gracz-online troszke cięzko jest podac jakie ma sie części itd. bo sprawdzić nie mam jak bo komputer się cały czas wieszał a treaz w ogóle nie włącza jak chce włączyc to sie zapala tylko zielona dioda na obudowie i tyle

Czy ktoś może przemówić, Denverowi89 w sprawach techniki? Mówiłeś mi, że kupiłeś nowy dysk, zasilacz też ale tandetny. Nie raz czytałem opisy na forum, jak to “super” użytkownicy komputerów twierdzili, że wymienili wszystko i dalel komputer się wieszał. W efekcie mieli tyle części, że dwa PC-ty zmontowaliby. Problem w tym, że owi “super” użytkownicy nie wymienili zasilacza. Uparcie twierdzili, że to nie problem z zasilaczem, ponieważ kupili inny - znaczy zły model. Kolego, Denver komputer nie działa na korbę. Diagnostyka komputera od strony sprzętowej, zaczyna się od zasilacza. To podstawa :!: Jeśli sprzęt będzie sprawny, to system operacyjny też.

Kolego idź do serwisu komputerowego. Tam twoja uparta postawa legnie w gruzach. Ciekawe czy nowy dysk nie uległ spaleniu :slight_smile:

Cześć 8)

ktoś tu nie tak słucha… powiedziałem ,ze wymieniłem zasilacz i grafike wymieniłem nie na nowy tylko inne części i napewno sprawne sprawdziłem… i było tak samo. Jeśli by sie spalił dysk to by sie komputer właczył a on się w ogóle nie włącza tylko sie pali dioda…

Kolego idź do serwisu komputerowego. Tam twoja uparta postawa legnie w gruzach. Ciekawe czy nowy dysk nie uległ spaleniu razem z płytą główną :slight_smile:

Cześć 8)