Migająca dioda adsl w routerze

Witam!

Jakieś 2 lata temu zakupiłem router firmy tp link w8901. Przez jakiś czas wszystko było ok, ale któregoś dnia modem nie chciał się połączyć. Dioda ADSL migała i przez jakieś 3s świeciła stałym światłem. Po jakimś czasie i jakimś cudem router łapał połączenie, lecz po jego wyłączeniu i powtórnym uruchomieniu problem się powtarzał. Niedawno zakupiłem laptopa i nowy router lecz problem został. Dodam że mając modem od operatora (Orange) nie mam problemu z połączeniem. Dzwoniąc do działu technicznego usłyszałem tylko by zmienić ustawienia vci i vpi które zresztą mam odpowiednio ustawione. Może ktoś mi pomoże co zrobić i jak rozmawiać z obsługą :stuck_out_tongue: ?

Sprawdź czy masz filtry założone na przewodzie telefonicznym oraz filtr na linii idącej do routera.

Czy masz jakieś szumy w słuchawce telefonicznej, a może parametry routera są za słabe na taką prędkość

Zresetuj ustawienia routera i na nowo wprowadź hasło i login itd. .

Resetowałem i ustawiałem nieraz, ale to wszystko jak krew w piach. Filtry wszystko jest.

Sprawdź czy kable nie są uszkodzone i/lub gniazdko telefoniczne.

Może masz uszkodzoną linię. Telefon będzie ok ale internet działa na innym zakresie modulacji i wtedy się chrzani. Miałem tak kilka razu u klientów. Przyjechali z TP poprawili łączenia przewodów i jest ok. A też na boku się zarzekali że u nich było wporządku. Spróbuj ewentualnie zmienic w routerze modulcję na g.dmt to w tym momencie tez pokazuje że jest coś nie tak z linią. Bo ewidentnie widać że nie masz synchronizacji pomiędzy modemami. Odnśnie samych ustawień powinieneś ustawiać połączenie z 0,35 i rozumiem że to ustawiasz bo już router działał.

Witam!

Mam problem z synchronizacją routera! :frowning: Problemy zaczeły sie w momęcie zmiany prędkośći internetu (neostrada) z 2MB na prędkość do 10MB, przy niższej prędkości używałem modemu sagem fast 800 i wszystko było w porządku :slight_smile: ale od kiedy zwiększyli mi prędkość modem słabo sie synchronizozał i działał z prędkością ok 1MB :expressionless: Wiec pomyślałem ze jak kupie nowy router z modemem (i tak miłem kupić zeby rozdzielić sygnał na 2 komputery a teraz była okazja) to problem znikine… Okazało sie ze router ( netgear dgn1000) wcale sie nie chce zsynchronizować :frowning: pomimo ze testowałem już najróżniejsze konfiguracje… mało tego zadzwoniłem do tp i przysłali technika który stwierdzłi ze wszystko jest dobrze z linią i wina jest w konfiguracji (nie było mnie wtedy w domu niestety i poszedł na łatwizne). Sprawdzałem tez router u kolegi i u niego sie konfigurował (u niego 2MB nie wem czy to ma znaczenie). Prosze Was koledzy o pomoc bo już mi sie pomysły skończyły co z tym zrobić żeby zadziałało:) a nie jestem jakimś wielkim specem od komuterów :stuck_out_tongue: