Migająca dioda monitora, słabowidoczne szare kwadraty

Mam problem z komputerem. Gdy włączam komputer słychać dźwięk biosa, wszystko jest ok, słychać melodyjke startową windowsa, jednak nie ma obrazu, miga dioda od monitora, a gdy się przypatrze widać takie pojawiające się i znikające szare kwadraty na monitorze. Są one bardzo słabo widoczne, trzeba się dobrze przyjżeć. Obrazu nei ma od samego początku, także nie mam jak wejsć do biosa. Monitor jest sprawny, resetowałem bios, przeczyściłem styki, nic nei wygląda na spalone, wszystko wydaje się być ok. Problem staje się o tyle dziwniejszy ze po kilkunastu próbach włączenia obraz pojawia się i wszystko jest wporządku, jednak po wyłączeniu czy restarcie zaś problem sie pojawia i musze włączać i wyłączać komputer kilkanaście razy aby w końcu uruchomił się z obrazem.

Już nei wiem co robić, miałęm sporo doczynienia z komputerami ale to dla mnei kompletna nowość. Komputer ma juz ponad 3 lata: zasilacz cooler master 550w, asus p5b, gf 8800 gt.

Proszę o pomoc, chociaż w zdiagnowzowaniu usterki.

Sprawdź kartę na innym kompie…

Sprawdź czy na płycie głównej nie ma napuchniętych kondensatorów :arrow: http://www.google.pl/images?hl=pl&q=spu … 80&bih=608

Kondensatory sprawdzałem - wporządku. Obstawiałbym kratę, gdy załapie i jest obraz po włączeniu jest ustawiona inna roździelczość na 2 systemach - vista i xp, jakie mam zainstalowane. Po kilku sekundach wraca do normy samo, po jakimś czasie korzystania z komputera, od kilku minut do półgodziny obraz robi sie szary, po czym gaśnie. Temperatura w spoczynku 51 stopni, kiedyśpokazywało 54, ale przeczyściłem komputer z kurzu, czyli chyba z tym jest wporządku. Jutro postaram się załatwić inną kartę do testów i zobacze czy to wina karty.

Dodane 21 sie 2010, o 15:50

Po włożeniu innej karty - to samo. Testowałem inny monitor, dalej problem się pojawia. Zasilacz sprawny. Nie mam pojęcia co to i postanowiłem zmienić kilka części w komputerze.

mam ok 1500 zł na nowe podzespoły, nie będe zaśmiecał forum nowymi tematami. Z obecnego sprzetu zostawiam obudowe, napęd, dysk, jeśli się nada to zasilacz. Zależy mi na komfortowej pracy, w gry gram sporadycznie, czasem gta iv, mafia ii. Nie zależy mi koniecznie na najwyższych detalach, tylko płynnej rozgrywce. Co moglibyście mi polecić ?

Podaj odczyty napięć z BIOSu i Everesta.

Jeśli na innej karcie i monicie to samo to może to być wina głównej…