Migające czarne kwadraty w Google Chrome

Witam. Od jakiegoś czasu co jakiś czas przy przeglądaniu stron losowo pojawiają się czarne kwadraty screen: https://imgur.com/a/pBEDhOU te kwadraty pojawiają się losowo raz jest ich kilka raz jest jeden a zmieniają się wtedy gdy scrolluję stronę. Czy to są artefakty karty graficznej? nigdzie indziej błędów graficznych nie spotkałem tylko w Chrome. Specyfikacja Komputera http://speccy.piriform.com/results/hspL2w7EvAbjVJDcEH4nanA
Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Ja też podejrzewałem kartę grafiki ale Twój post wyprowadził mnie z błędu. Google chrome faktycznie dał cztery litery. Objawy identyczne.

Ja u siebie tego nie zauważyłem

Może nie zauważyłeś przez wyłączoną akceleracje sprzętową.

Akceleracje mam włączoną. Używam Chrome nawet teraz i nie zauważyłem wspomnianych kwadratów. A o jakiej wersji przeglądarki mowa? Ja mam 66.0.3359.139.

Gdyby problem był z kartą graficzną i artefaktami na screenshocie nie byłoby tego widać, bo same dane obrazu są generowane poprawnie, ale karta ma problem z ich wyliczaniem. Sprawdź czy przy zmienionym stanie akceleracji sprzętowej problem się powtarza - tak jak sugeruje to @krystian3w. W tym momencie wygląda to na problem w samym Chrome.

Mnie czasami mrugnie strona (na czarno), jak gdyby odświeżyła się, ale dane nie są wczytywane od nowa.
Ktoś miał takie objawy ?

Witam. Mam ten sam problem. Nawet w tej chwili kiedy to piszę, cześć ekranu mam zasłoniętą przez czarny kwadrat. Położenie kwadratów zmienia się podczas rollowania ekranu w górę i w dół lub podczas zaznaczania tekstu. Próbowałem zaznaczyć tekst pod kwadratem. Na jednej stronie to pomogło, ale tylko na jednej. Na pozostałych położenie kwadratów zmieniało się a jeżeli ponownie pojawiły się w miejscu zaznaczenia, przykrywały tekst. Myślałem że to wirus, ale po przeskanowaniu systemu dwoma programami i niestety po przeinstalowaniu systemu (inny powód) problem pozostał. Na różnych forach można znaleźć więcej osób z tym problemem. Nie znalazłem skutecznej metody pozbycia się tych kwadratów. Uważam, że problemem jest przeglądarka. Używam - >>Wersja 66.0.3359.139 (Oficjalna wersja) (32-bitowa)<<. Jeżeli ktoś znajdzie jakąś skuteczna metodę lub łatkę do chrome, proszę o info. Ja również będę szukał. POZDRAWIAM.

Mnie też się udało przypadkiem odtworzyć ostatnio w 32 bitowym chrome i jak pamiętam to na wyłączonej akceleracji sprzętowej (chyba, że znów się włączyła po resecie ustawień).

Jest lipa, czasem wyskoczy ich kilkanaście w jednej karcie. Kolejna aktualizacja Chrome a problem nadal istnieje.

Ja takie kwadraty mam tylko na (głównej) stronie DP i tylko z włączonymi dodatkami (uBlock/uMatrix). Podejrzewam, że ma to związek z zablokowanymi skryptami.

Niby naprawione w Chromium 67 (beta)

https://bugs.chromium.org/p/chromium/issues/detail?id=836230

Przeglądając Grafikę Google, na przeglądarce Opera, i ja zauważam wyskakujące czarne kwadraty.

Też miałem dwa dni temu, czytając komentarze na dobrych programach, na Operze 53 - niestety opcja z wspomaganiem GPU włączona była.

Obecnie wyłączona i w Operze 53 zero migających kwadratów - zobaczymy czy trzeba będzie czekać na Operę 54 czy inaczej to naprawią.

U mnie też się to dzieje na najnowszym Google Chrome oraz na Windows 10 wersja 1709. A także często podczas oglądania filmików na YT na pełnym ekranie Google Chrome na chwilę zamarza (film się nie odtwarza, ale dźwięk jest). I po wyjściu z pełnego ekranu (co trwa nawet 5 sekund) się odwiesza. A na NC+ GO nie da się praktycznie nic oglądać, bo przy przewijaniu strony i włączonym kanale jakimś cała strona miga co chwilę na czarno.

Moja specyfikacja:
Laptop: Lenovo Ideapad 520-15IKB
Procesor: Intel Core i5-8250U
Karta graficzna: Intel UHD Graphics 620 + NVIDIA GeForce MX150 4 GB
Pamięć RAM: 8 GB
Dysk: SSD 256 GB SATA 3
Ekran: 15.6 cala 1920x1080 (FullHD) IPS

Ogólnie Chrome jest w najnowszej wersji straszny na tym laptopie. Mimo nie takich złych parametrów chodzi wolno, buguje się, zawiesza, ma artefakty wizualne na stronach i filmach.

Tymczasem Firefox chodzi mega sprawnie, szybko, poprawnie, nic się nie buguje. Nawet MS Edge się nie buguje, choć wydajność gorsza niż na Firefoksie.

Trzeba sprawdzić czy jest włączona akceleracja sprzętową w przeglądarce Chrome.W tym celu klikamy w menu Chrome i wybieramy “Ustawienia”.Na liście ustawień klikamy u dołu w link “Pokaż zaawansowane ustawienia”. Wyszukujemy sekcji o nazwie “System” i upewniamy się, że zaznaczona jest opcja “Użyj akceleracji sprzętowej”.
Jeśli nie jest, to należy ją zaznaczyć. Z kolei jeśli cały czas opcja ta była zaznaczona, a czarne kwadraty występowały na stronach, to na próbę możemy ją deaktywować i sprawdzić, czy ma to jakiś efekt.