Migające kolory, plamy przy włączonym sterowniku

A co myślisz o powrocie do ustawień fabrycznych BIOS? Może mi to pomóc?

Nie wiem za bardzo co mogło ci się ścinać, każdy komputer który do tej pory aktualizowałem działał sporo szybciej na dyszce ale jak chcesz, twój wybór.
Chcesz być kustoszem tego skansenu to nie będę cię namawiał.

1 polubienie

Czy grzebanie w biosie pomoże możesz tylko sprawdzić, możesz go spróbować zaktualizować.
Z doświadczenia wiem że komputery z dwoma radeonami lubią wariować, zwłaszcza jak sterowniki się gryzą.
Idę spać, owocnej nocy.

1 polubienie

Jeżeli karta nie działa i ma isć na śmietnik, to jej już nic nie zaszkodzi, a szansa minimalna jest.
Z Windowsem 10 może być lepiej, może sterowniki uporządkuje, ale w drugą stronę będzie trzeba wgrywać te na 7, do 10 nikt chyba nie robił dla takiego antyku :wink:

Trzecia sprawa, od początku sugeruje sprawdzić obie na “czystym” np. live systemie, więc 10 nie zaszkodzi mimo wszystko.

1 polubienie

Dobra, dzięki Panowie za próbę pomocy, ale jak widać wszystko ma swój koniec, komputer ten po tylu latach ze mną czas zamienić na kolejny, nowszy model. Można zamknąć, dzięki.

Wydajnościowo by tam na dnie radę dał jeszcze, karte bezkosztowo można próbować, ale… jeżeli płyta, to przejście na cos nowszego będzie najrozsądniejsze - “nowe-używane” też mogą padać :wink: