Migające kolory, plamy przy włączonym sterowniku

Witam, przychodzę do was z tym co w temacie. Ostatnimi czasy zepsuła mi się karta graficzna, przez co muszę korzystać z zintegrowanej, przez co na ekranie zaczęły pojawiać się dziwne migające kolory czy też plamy. Wiem tylko, że dzieje się to przez mój sterownik, wyłączając go wszystko wraca do normy. Próbowałem instalować inne wersje sterowników ale nic się nie zmienia. Liczę na pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam.

A cos więcej?
Jaka padła? Jaką amsz w komputerze? Padnięta wyjąłeś? dgzie podłączony monitor? Zdeinstalowane sterowniki po padniętej?

1 polubienie
  1. AMD Radeon HD 5700
  2. Zintegrowana ATI Radeon HD 4250
  3. Tak
  4. Przez HDMI
  5. Nie, spróbuję odinstalować

Dodam też, że korzystam z telewizora, nie monitora

czyli to laptop? Powiedz mi jeszcze jedno… rozumiem, że TYLKO oglądałeś filmy, tv i nic niegrałes i zaczęły się problemy?

Dopytuję tak, smiesznie zabrzmi, ale może amputowałeś nie to co trzeba. Zwykle karta zewnetrzna rusza dopiero w grach, jeżeli wcześniej miałeś artefakty i nadal je masz, to… należałoby spróbować wyłączyć integrę na rzecz tej drugiej.

1 polubienie

Nie, nie; korzystam teraz z zintegrowanej karty z płyty głównej, grałem też w gry, wtedy zaczęły się problemy, jeszcze na tamtej karcie. Skoro już przy tym jesteśmy to też warto zapytać. Podczas podłączonej zwykłej karty graficznej próbując odpalić komputer nie słyszę charakterystycznego piknięcia i komputer tak jakby odpalał się ale na ekranie nic się nie dzieje, tak jakby komputer był wyłączony

Zakładając, że zasilacz daje radę i dobrze podpiąłeś, to winna karta lub slot na płycie głównej, ale przekładanki próbowałeś, prawda?

Powiem tak: przyjmując, że pada karta i płyta, bo to drugie też może patrząc na grafikę (żadnych szans na podpięcie do innego TV innym kablem?), to albo “pieczenie uszkodzonej” może ruszy, albo zakup jakieś innej na Allegro lub wymiana platformy.

Zapytam o dwa drobiazgi, dałbyś rade na Linuksie odpalić komputer z Live CD? Wtedy wyeliminuje się sterowniki. No i ile w BIOS masz ustawione RAM dla integry, są te 120 mb?

Kluczowe w tym jest co masz na pokładzie, jeżeli nie jest to 6 rdzeniowy procek, to bym się zastanawiał czy w tą dalej, poza pieczeniem karty, dalej inwestować. Mówię o tym bo za ok 800 zł możesz pzrejsc na athlona200 na am4 z wydajnością lepsza od starej karty, a wymiana np. płyty pod słaby procek i dokupienie nowej używanej karty będzie tylko generowało koszty …

1 polubienie

przekładanki, to znaczy?

nie mam raczej w tym momencie możliwości podpiąć pod inny

Wsadzić ją do piekarnika, czy jak?

tak średnio bym powiedział

Za chwilę sprawdzę i napiszę

mam 4 rdzeniowy

Nie wiem gdzie sprawdzić w BIOSie ile mam przypisanych mb pod integre

Okej, tym się nie przejmuj, to w bardzo niewielu przypadkach jest powód.

Tak, jeżeli karta dawała artefakty, to CZASAMI udaje się ją reanimować, polega to na “pieczeniu” przez 7-8 minut- wpisz w gogle pieczenie karty.

Byłoby dobrze, dlatego, że na live CD nie byłoby szansy na resztki starych sterowników, podobnie podpięcie pod inne TV by eliminowało ryzyko problemów np. z kablem.

Jeżeli pada integra na płycie i nie uda się naprawić starej, to… kiepsko to widzę :wink:

1 polubienie

A co z suszarką? Można to jakoś zrobić suszarką? Mam piekarnik gazowy, więc nie wiem czy coś bym z tym zrobił

Znasz może jakiś dobry sposób albo pewny program do odinstalowania sterowników? Korzystałem z programu, którego widziałem pierwszy raz na oczy, więc nie wiem czy jets pewny

Pieczenie karty to mit, raczej szkodzi niż pomaga.
Jeżeli liczysz że piekarnikiem naprawisz “zimne luty” to polecam też czary, dobre zaklęcie wyleczy wszystko.

1 polubienie

Podstawa, z jakiego systemu korzystasz?
Jeżeli to Win10 to po prostu odinstaluj sterowniki od grafiki z menadżera urządzeń i soft od ati/amd.
Potem odpal aktualizacje, odpowiednie sterowniki same się zainstalują.

1 polubienie

win7

Ot źródło problemów, antyczny system gdzie wszystko musisz samemu robić.
Pobierz sterowniki dla grafiki której chcesz używać, odinstaluj wszystko od ati/amd co masz, soft i stery w menadżerze urządzeń, uruchom ponownie komputer i zainstaluj sterowniki.

Jeżeli masz legalny system to polecam aktualizację do dyszki, za darmo i nie boli a wygodniej.

1 polubienie

Do dyszki? To znaczy?

Wybacz, że tak pytam ale jestem zielony w tych sprawach, mam legalny system

Od lat już windows 10 jest dostępny, nie mów że o nim nie słyszałeś…

1 polubienie

Aaaa, o to Ci chodzi; sprawa wygląda tak, że miałem już przeniesione do win10 ale jakoś nie odpowiadał mi ten system, poza tym ścinało mi się w nim wszystko, wróciłem do win7

dobra, biorę się za to, poinformuję Cię jak skończę :slight_smile: