Migające piksele i problem z teksturami

Mam problem a mianowicie na monitorze wyświetlają się piksele po odświeżeniu pulpitu ich liczba sie zmniejsza bądź powiększa , nie które pojawiają się w tym samym miejscu inne w innym. Piksele te są bardzo małe przy rozdzielczości 1024x768 mają wygląd białego punkcika lub są innego koloru niż powinny być. Przy otwarciu lub przesunięciu na nie otwartego okna znikają bądź ich ilość i układ sie zmienia.

W takim wypadku o grach można zapomnieć gdyż albo tekstury “pikselują” i bardzo źle to wygląda (jakby sie obraz sam poruszał) lub rozjeżdżają się tak jak by złapać teksturę w jakimś punkcie i rozciągnąć co tworzy widok przypominający gwiazdki w 3D (podobnie to wygląda jak odpalamy nowszą grę na starszym DirectX tyle ze wgranie nowego Direct’a pomaga).

Zainstalowałem nowe sterowniki do grafy (posiadam Radeona 9250 128MB 64bit) oraz nowego Direct’a ale nic nie pomogło.

Zrobiłem nawet formata myśląc ze może to mieć coś wspólnego z systemem ale nadal jest to samo.

Wszystko było ok a mianowicie - kiedy położyłem sie spać wszystko było ok (grałem w PES’a nowego) kiedy sie obudziłem i włączyłem monitor (komp na noc nie był wyłączony) zauważyłem owe pikselki. Reset kompa nic nie dał. Od tej pory nawet w Windowsowe gierki nie da sie grać :confused:

Wie może ktoś co z tym zrobić…?

Pobierz i zainstaluj ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/). Możesz również użyć programu Driver Cleaner, w celu usunięcia sterowników.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Zainstalowanie pomogło w przypadku pikseli na pulpicie.

W grach nadal wygląda to tak samo :confused:

Ktoś ma jeszcze jeszcze jakieś pomysły?

Wklej screena z gry obrazującego problem.

Proszę o zmianę tytułu tego tematu na bardziej konkretny.

W tym celu proszę użyć przycisku zmien.gif

Poniższe linki mogą być pomocne w wypełnieniu tej prośby:

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Tak na szybko nie znalazłem poważniejszego błędu (jak na złość)

Robi tego więcej no i strasznie to wygląda. Do tego nadal migają piksele na teksturach :confused:

Dziś po zresetowaniu sie akceleratora graficznego podczas gry problemy wróciły :confused:

Teraz mogę pokazać jak to wygląda naprawdę…

Wygląda na to, że karta graficzna się przegrzewa. Jakie jest chłodzenie na Twojej karcie ? Pasywne (sam radiator), czy aktywne (radiator+wentylator) ? Jeżeli aktywne, to sprawdź, czy wentylator jest sprawny. Jeżeli pasywne, to sprawdź palcem, czy radiator jest gorący. Jeżeli tak, to musisz zaopatrzyć się w jakieś lepsze chłodzenie dla tej karty.

Chłodzenie jest pasywne. Niop jest gorący ale przeważnie taki był i nie było problemów. Założę wiatraczek i zobacze co bedzie z tego. Ale nawet jak komp jest wylączony to po wlączeniu wyglada to tak samo.