Migające piksele w Samsung SyncMaster 931BW, Plamy migającyc

Mam od wczoraj dziwny problem z monitorem Samsung SyncMaster 931BW otóż w miejscach gdzie wyświetlane są kolory szare, albo czerwone lub niebieskie pojawiają się mrugające plamy pikseli. Szukałem już po Internecie i znalazłem podobne wątki. Albo jest coś nie tak z monitorem albo z kartką graficzną…

Mam ustawione odświeżanie ekranu na 60Hz. Gdy zmienię je na 75Hz (maksymalne obsługiwane przez mój monitor) to mrugających plam pikseli jest strasznie dużo na ekranie, wszędzie tam gdzie są ciemne kolory (szary, czerwień).

Natomiast gdy przywrócę odświeżanie do 60Hz zmniejsza się ilość plam migających pikseli na czerwono-niebiesko.

Wziąłem monitor i podpiąłem do drugiego komputera żeby sprawdzić czy będzie działał na nim poprawnie. Okazało się że po podpięciu monitora do innego komputera dalej są te plamy migających pikseli. Gdy zwiększę na drugim komputerze odświeżanie z 60Hz na 75Hz tych plam pojawia sie więcej, tak samo jak to sie działo gdy monitor był podpięty do pierwszego komputera.

Wydaje mi sie w takim razie że wina leży tylko po stromnie monitora, a karta graficzna nie powinna mieć tu nic do rzeczy.

Monitor zakupiłem pod koniec stycznia. Do tej pory wszystko było w porządku nawet przy odświeżaniu 75Hz.

Czy jakaś zmiana w ustawieniach monitora może powodować takie mruganie pikseli?

Gdy zmieniam kontrast monitora to tylko te migające plamy się przemieszczają do innego miejsca. :confused:

Zastanawiałem sie także czy to miganie pikseli nie jest spowodowane przez to że dwa dni temu założyłem sobie w domu sieć wlan i postawiłem router di-624. Nawet gdy wyłączę router to dalej są te plamy, więc wifi chyba nie może zakłócać pracy monitora czy też sygnału przesyłanego w kablu.

Czy ktoś z was miał podobny przypadek? Co mogło spowodować że tak mi monitor ześwirował?

Nie sądze aby był on uszkodzony tylko w danych miejscach ponieważ gdy otworze jakąś tapetę z kolorami szarymi i ją przesuwam na podglądzie to te migające plamy pikseli przesuwają się za tapetą, czyli po prostu na dane kolory tak monitor reaguje miganiem tych pikseli.

Co moge w tej sytuacji zrobić? Monitor mam oddać do naprawy czy może żądać wymiany na nowy. (gwarancje mam nadal ważną)

jeżeli to możliwe, żądaj wymiany na nowy, masz jakiś strasznie felerny egzemplarz…