Migające tekstury w grach na różnych kartach graficznych

(Marekglapa) #1

Zrobiłem troche dymu w temacje Reklamacja karty graficznej z artefaktami.. Artefakty pomyliły mi się z źle malowanymi teksturami (tu mnie nawrócił kolega). Pożyczyłem od niego GeForca 8800GTS i ku mojemu zaskoczeniu dalej jest to samo. Co może być przyczyną? Wcześniej testowałem godzinę ram memtestem z poziomu windowsa. Teraz dla pewności leci memtest86 z płytki instalacyjnej Ubuntu 8.10. Poleci jeszcze z 2h jeśli to nie starczy to jutro włącze go na dłużej. Proszę doradźcie mi coś bo krew mnie zalewa :frowning:

P.S. Przy przesiadce między kartami wykasowałem stare sterowniki i "resztki" posprzątał Driver Cleaner. Zainstalowałem stery 180.48 ze strony nvidii.

(Mixerbase) #2

A dysk wolny od bad sektorów?

(Marekglapa) #3

Dysku nie sprawdzałem, ale nigdy nie było żadnych błędów typu crc. Rano włącze HDtune i zobacze co jest grane.

Pamięc po 3h skanowania nie pokazuje błędów. Możliwe, że system jest zasyfiony? Od nowości nie robiłem formata.

(Mixerbase) #4

Możliwe że to wina systemu również, ale dziwne jest to że dzieje się tak na Radeon'ie i GeForce'ie.

(Marekglapa) #5

Dysk twardy nie ma bad sektorów. Mimo wielkiego oporu z mojej strony zaktualizowałem bios do najnowszej wersji. Niestety nie pomogło.

(Mixerbase) #6

Może formacik pomoże, ja niby Windowsy do kilku lat hoduję ale czasem zdarza się tak że po kilku tygodniach padają... Ostatnio winą systemu u mnie było przegrzewanie się kart graficznych wszelkiej maści niezależnie od sterownika...

(Marekglapa) #7

Właśnie instaluje Viste na innym dysku twardym. Dostanie SP1 i wszelkie sterowniki w nowych wersjach. Zobaczę co potem i dam znać.

P.S. Dzisiaj przypomniałem sobie jeszcze jedną rzecz. Mianowicie Race Driver Grid na początku miał olbrzymie problemy z grafiką. Teraz jest jedyną grą w której nie zauważam tego typu błędów.

(mati75) #8

widzę w podpisie, że masz procesor podkręcony, może te jest wina

(Marekglapa) #9

Podkręcony procesor nie jest problemem. Podkręciłem go bo np. Crysis (oba) i GTA4 się cieły. Wcześniej było to samo (tzn. bez kręcenia czegokolwiek). Procesor testowałem orthosem i rozgrzewa się do 60 st.C max. Zresztą dzisiaj rano na karcie kolegi i z defaultowymi ustawieniami biosu włączyłem w/w gry + Guild Wars. Problem jak był tak jest. Z tą różnicą, że po zmianie biosu na płycie głównej nie muszę kręcić procesora do w/w gier.

EDIT: Po formacie jest to samo :frowning: Co teraz? Kończą mi się już pomysły.

EDIT2: Nie dziłają różne kombinacje ułożenia pamięci. Czy mam 1GB czy 2GB w różbych zlotach, zawsze jest tak samo.

EDIT3: Komputer ma ustawione w biosie wszystko na default.