Migające Tekstury

(Pablo264) #1

Witam

Od niedawna moja karta graficzna zaczęła wariować... Moja karta to:

GeForce 4 MX 440

64mb

Jeszcze niedawno jak wchodziłem na grę jaką kolwiek wszystko było w porządku a teraz mam problem.

W każdej grze tekstury dziwnie migają i robią się przezroczyste odrazu mówię że w grach które miałem kiedyś i było dobrze też tak jest i mam sterowniki ze strony nividia oraz directx.

Mniej więcej wygląda to tak:

wowscrnshot032109142339.jpg

(Azazel33) #2

Screenshot pokazuje ze nie ma problemow, prawdopodobnie ci sie karta przegrzewa, a instalowales jakies nowe sterowniki ?

(Pablo264) #3

Cały czas mam dobre sterowniki kiedyś tego nie było a używałem takich samych sterowników jak używam teraz więc to nie wina sterowników. Zresztą próbowałem już mnóstwo i żaden nie pomaga.

(Remix) #4

Hej!

Wyczyść kartę i kompa, zainstaluj dodatkowe wiatraki. GPU lub pamięć na karcie się przegrzewają, jak słusznie zauważył nargoriel.

(XMan) #5

Sprawdż sterowniki ForceWare 84.21 :

http://translate.google.pl/translate?hl ... %26tl%3Den

Zainstaluj International - będą w j. polskim.

Poprzednie sterowniki musisz najpierw odinstalować i przeczyścić komputer np. CCleanerem :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... r+2.07.575

U góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Po instalacji sterowników zainstaluj ponownie DirectX :

viewtopic.php?f=7&t=213229

(Johny) #6

Napisz czy się dzieje to od razu,czy np. po godzinie grania ? - jeśli to występuje po pewnym okresie a z tyłu komputera po przyłożeniu ręki czuć podwyższoną temperaturę,to jest to wtedy przegrzewanie się i musisz wyczyścić wentylatory - ja np. miałem wyłączający się komputer,po przeczyszczeniu środka nie mam problemów

(JNJN) #7

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

(Pablo264) #8

2 minuty od włączenia gry...

nie pomaga...

widocznie tak...co zrobić żeby przestała się grzać ?? może jakimś programem ?? czy trzeba kupić chłodzenie ?

(Azazel33) #9

Kup jakiś sensowny wiatrak np. Revoltec 40x40mm na radiator, z tym GeForcem tez mialem ten sam problem i montaż wiatraczka zalatwil sprawe na stałe.

(Pablo264) #10

Już wiem co jest przyczyną... wiatraczek na karcie graficznej się nie kręci... będę musiał kupić nowy thx za pomoc

(Remix) #11

Hej!

Nie musisz zaraz kupować nowego... spróbuj naprawić ten... przeczyść go, nasmaruj i powinno smigać o ile tylko jest sprawny.

(Azazel33) #12

Jak cena wiatraka to 10 zl, wiec po co brudzic lapy? :\

(Remix) #13

... i tak trzeba ubrudzić, żeby wymienić. Swoją drogą skoro 10 zł masz za nic to może kup sobie nową kartę.

(Pablo264) #14

Czyściłem i nic

wymienić ? ile to nawet minuty mi to nie zajęło... 10zł? tak mam za nic ale nie 200zł :stuck_out_tongue:

kupiłem problem miną dzięki za pomoc... do zamknięcia